هدف چیست و چرا باید در زندگی هدف داشته باشیم؟

هدف چیست

هدف چیست

همه ما در بخشی از زندگی خود، شرایطی را پشت سر گذاشتیم که تکلیفمان با خودمان هم مشخص نبود. نمی دانستیم با خودمان چند چندیم؟ کجای زندگی قرار دادیم؟ در زندگی هدف چیست و چطور باید به اون رسید؟ در زندگی به دنبال چه چیزی هستیم؟ چرا حال انجام کار ها را نداریم؟ نگران آینده هستیم و نمی دانیم چه کاری را انجام دهیم. در این شرایط چیکار کنیم؟

می خواهیم کنترل کامل زندگی را در دست خودمان بگیریم و تحول بزرگی را در زندگی و دنیا انجام دهیم؛ اما نمی دانیم چطور و چگونه! علت این سردرگمی بی هدف بودن و یا انتخاب هدف اشتباه است. ما در این مقاله تمام مطالبی که شما را از حالت ابهام بیرون می آورد و مسیر درست را به شما نشان می دهد را بیان می کنیم تا شما مفهوم هدف چیست را دریابید و بتوانید به درستی برای زندگی تان برنامه ریزی کنید.

برای اینکه بهتر بتونیم معنی هدف رو درک کنیم، تصور کنید که در زندگی قرار دارید که درونش هیچ هدفی ندارید. فقط و فقط دارید زندگی می کنید. چه حسی دارید؟ حتی تصورش هم سخته نه! 

خیلی از افراد هستند که در زندگی شون بدون وجود هدفی دارن زندگی می کنن. شاید تصور چنین زندگی برای افرادی که شاغل هستن و یا مسئولیت فرزندی رو بر عهده دارن سخت باشه؛ ولی واقعا افرادی هستند که بدون وجود حتی یک هدف دارن زندگی می کنن. بزارید بیشتر بازش کنم. مثلا بسیاری از جوانان این زمونه هستن که به دنبال تفریح، گشت و گزار و… میرن و اصلا به داشتن هدف در زدگی فکر نمی کنن. این دسته از افراد خب معمولا حامی مالی قوی دارن و ترجیح میدن کل وقتشون رو به خوشگذرونی و تفریح بپردازن. دسته دیگه از افراد هم هستن که به علت اختلالات روانی، مثل پریشانی حال، شوک حاصل شده از، از دست دادن فرد نزدیک، ابتلا به بیماری افسردگی، پرخاشگری و… انگیزه ای برای انتخاب هدف و هدف گذاری نداشته باشن. 

دسته دیگه از افراد هم هستند که در اهدافی که داشتن، شکست خوردن و این شکست موجب شده که دیگه نخوان اون هدف رو ادامه بدن. همچنین شاید موجب شده باشه که از زندگی نا امید بشن و دیگه به اهداف شون ادامه ندن. همه ما میدونیم که زندگی بالا و پایین داره، خوب و بد داره. بعضی از روز ها شاید باب میلمون نباشه و بعضی از روز ها بهترین روز های زندگی مون میشه. مهم اینه که ما انگیزه داشته باشیم و به مسیرمون ادامه بدیم. شکست چاشنی پیروزیه، هیچ کس در دنیا وجود نداره که به موفقیت رسیده باشه و در مسیر رسیدن به اون شکست نخورده باشه. پس نگران نباشید و با عزم جدی به مسیرتون ادامه بدید.

هدف چیست؟

در وب سایت های مختلف تعاریف گوناگونی از هدف وجود دارد؛ اما به طور کلی هدف یعنی، موقعیت یا نیاز و خواسته ای است که برای رسیدن به آن نباید از هیچ تلاشی غافل شویم، برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و به صورت مدون کار کنیم.

هدف ها انواع مختلفی دارند که عبارت است از:

 1. هدف های بلند مدت
 2. هدف های کوتاه مدت

اهداف بلند مدت

همه ما در زندگی هدف های بلند مدت زیادی داریم. این اهداف همان هدف های بزرگ و اصلی ما در زندگی هستند. ما در طول زندگی تمام تلاش و سعی مان بر این است که به این اهداف برسیم. این نوع هدف ها اکثرا در دراز مدت محقق می شوند مثل ۸ سال یا ۱۰ سال. این اهداف به سبک زندگی، طرز فکر، حرفه و خانواده بستگی دارند. همه ما در زندگی می خواهیم که به خواسته های مان برسیم و برای اهداف بلند مدت مان برنامه ریزی می کنیم و برای رسیدن به آنها هدف های کوچکی را انتخاب می نماییم.

اهداف بلند مثل گرفتن مدرک لیسانس، فوق لیسانس، برنده شدن ر مسابقات ملی و یا محله ای و… . اهداف بلند مدت به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول، هدف های مادام العمر و دسته دوم، هدف های غایی.

حتما بخوانید: راز موفقیت

هدف های مادام العمر

این نوع اهداف به شاید پس از ۱۰ سال و یا تا آخر عمر تحقق یابند. در حقیقت ما اول باید بدانیم که هدف زندگی چیست و چه تصویری از آینده مان در ذهن خود ساخته ایم. هنگامی که ما به نسخه ۲۰ سال بعد خود می اندیشیم در حقیقت هدف بلند مدت خود را تعیین کرده ایم.

هدف های غایی

در مقاله هدف چیست باید بگوییم این نوع اهداف بسیار کلی هستند و نقش در تعلیم و تربیت متعالی ما دارند. این اهداف می توانند راه گشای ما در تمامی کار هایی که انجام می دهیم باشند.

اهداف کوتاه مدت

هدف های کوتاه مدت همان طور که از اسمشان پیداست، در زمان کوتاه به دست می آیند و رسیدن به آنها در زمان کمتری میسر می شود. این نوع اهداف مکمل یک دیگر اند به گونه ای که ما برای دستیابی به اهداف بلند مدت، هدف های کوچک و کوتاه مدتی را برای خود بر می گزینیم. هدف ما از زندگی این است که بتوانیم به اهداف بزرگی دست پیدا کنیم. حال برای رسیدن به آنها باید برنامه ریزی کنیم و زمان مان را با هدف های کوتاه مدت بهتر مدیریت نماییم.

اهداف کوتاه مدت شاید کوچک باشند؛ اما موفقیت های ارزشمندی را به همراه دارند و باعث ایجاد انگیزه می شوند. ما در مقاله هدف زندگی چیست در می یابیم که چگونه هدفمان را انتخاب نماییم و در راه رسیدن به آن چه مقدار تلاش کنیم.

فواید هدف داشتن

فواید داشتن هدف در زندگی چیست ؟

 • امید به آینده

افرادی که هدف مشخصی برای زندگی خود دارند و می خوانند به خواسته های خودشان برسند، امید بیشتری به آینده دارند؛ چرا که رسیدن به یک چیز مشخص انگیزه را برای تلاش کردن بیشتر می کند و فرد آینده را روشن تر می بیند.

شاید برایتان جالب باشید: موانع موفقیت

 • تلاش برای رسیدن به هدف

در مقاله هدف چیست باید بگوییم هنگامی که ما تصمیم می گیریم که برای زندگی مان هدف تعیین کنیم، برای رسیدن به هدف تلاش می کنیم. سختی هایی که این مسیر دارد را به جون می خریم و تمام سعی مان را در رسیدن به هدف می گذریم. شکست خوردن و دوباره آغاز کردن باعث می شود اعتماد به نفس ما افزایش یابد و با قدرت بیشتری به مسیرمان ادامه دهیم.

 • انگیزه برای ادامه زندگی

هنگامی که ما هدف مشخصی در زندگی داریم، در واقع انگیزه ای در ما ایجاد می کند که به سوی آن حرکت کنیم. وقتی به گذشته تان نگاه می کنید می بینید که زود از خواب غفلت بیدار شده اید و به زندگی خود مسیر داده اید. همین تغییر جزئی باعث ایجاد انگیزه ای در شما می شود که امیدتان را نیز به آینده چند برابر می کند.

 • تصمیم گیری مناسب

هنگامی که ما برای زندگی ما اهدافی را تعیین می کنیم، توانایی تصمیم گیری در شرایط مختلف را نیز به دست می آوریم؛ چرا که هدفمان را می دانیم و بر اساس آن گزینه های مقابلمان را حذف و انتخاب می نماییم. در مقاله هدف چیست تصمیم گیری مناسب یکی از اصلی ترین ویژگی های یک فرد هدفمند است.

 • افزایش بازدهی

در مقاله هدف زندگی چیست ما می توانیم با انتخاب هدف مناسب، بازدهی خود را بسنجیم و آن را افزایش دهیم؛ چرا که ما در راه رسیدن به خواسته هایمان تلاش می کنیم و این تلاش منجر به افزایش بازدهی ما می شود.

 • تقویت عزت نفس

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که هدف داشتن با خود به دنبال دارد، افزایش عزت نفس می باشد. اینکه ما برای خودمان هدفی داریم که می خواهیم به آن دست پیدا کنیم، یعنی خودمان را ارزشمند شمرده ایم و به خود بها داده ایم که این موضوع موجب افزایش عزت نفس در ما می شود.

 • افزایش خودباوری

یکی دیگر از حسن هایی که هدف داشتن با خود به همراه دارد، افزایش اعتماد به نفس و خودباوری است. اعتماد داشتن به خود و مهارت هایمان در راه رسیدن به هدف، می تواند خیلی موثر باشد و به ما کمک بسزایی در رسیدن به اهداف کند.

 • تحمل سختی ها

یکی دیگر ویژگی هایی که ما را به چالش می کشد، تحمل سختی و فشاری است که در رسیدن به هدفمان تحمل می کنیم. این سختی هایی که ما در رسیدن به خواسته هایمان متحمل می شویم، پس از برآورده شدن خواسته ها به شیرینی تبدیل می شود.

 • افزایش قدرت ریسک
 • و…
هدف از زندگی چیست

چرا باید هدف داشته باشیم؟

یکی از مهم ترین اصول در زندگی هر فرد هدف داشتن است. هدف می تواند فرد را به خواسته هایی که دارد برساند و زندگی اش را متحول سازد؛ اما رسیدن به هدف به همین آسونی ها هم که می گوییم نیست و باید برای آن برنامه ای مشخص و تلاشی مدون داشت. چرا باید در زندگی هدف داشته باشیم؟ باید بگویم خداوند هم از خلقت انسان هدف داشته است و او را بی هدف نیافریده است پس همه انسان ها هدفمند می باشند.

تونی رابینز در رابطه با هدف می گوید که اولین اصل برای رسیدن به رویاها و تبدیل آنها به واقعیت، هدف گذاری است. این روانشناس موفق در سن ۲۴ سالگی در خانه ای زندگی می کرد که فضای آن به گونه ای کوچک بود که ظرف های خود را در وان حمام می شُست. آنتونی بدهکاری های فراوانی داشت و از همه بدتر از اضافه وزن رنج می برد.

این روانشناس پس از تغییر باور های خود و افزایش انگیزه توانست به یک فرد ثروتمند و موفق تبدیل شود. شما نیز نباید هدف گذاری را دسته کم بگیرید و ناامید شوید. همیشه به یاد داشته باشید که در دل هر ناامیدی، نور امید وجود دارد. آنتونی با الگو برداری از افراد موفق و تمرین و تکرار کار های آنان توانست به موفقیت دست یابد. اما عامل دیگری که آنتونی را به موفقیت رساند، ایجاد باور های جدید و استفاده از آنها بود. او اعتقاد داشت که تا وقتی به انجام کاری باور نداشته باشید، به موفقیت نخواهید رسید.

با ما همراه باشید تا ویژگی های افراد بی هدف را بررسی نماییم.

ویژگی افراد بدون هدف

همان طور در مقاله هدف چیست گفتیم، افراد به دوسته افراد هدفمند و افراد بی هدف تقسیم می شوند. برای اینکه بدانیم در کدام دسته قرار داریم بهتر است ویژگی های افرادی که هدف ندارند را بدانیم. هدف نداشتن در زندگی باعث می شود که فرد ویژگی های زیر را دارا باشد:

 • کلافگی
 • احساس افسردگی
 • درجا زدن در یک موضوع
 • سردرگم شدن

این ویژگی ها با هدف گذاری مناسب بر طرف می شوند و انگیزه فرد را بیشتر می کنند؛ اما این سوال برایمان پیش می آید که یک هدف چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

اهداف ما باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟

تا به حال شده هدفی را در زندگی برای خودتان مشخص کنید و برای رسیدن به آن تلاش های بسیاری نمایید؛ اما در آخر هم به آن نرسید و از زندگی ناامید شوید؟ در جواب این سوال باید بگویم اهداف دارای ویژگی هایی هستند و هر چیزی نمی تواند مبنی بر داشتن هدف باشد. این ویژگی ها عبارت است از:

 1. هدف ما باید مدت زمان مشخصی را داشته باشد
 2. قابل اندازه گیری باشد تا بتوانیم خودمان را بسنجیم
 3. عقلانی باشد
 4. با حواس ۵ گانه بتوانیم آن را لمس کنیم
 5. هدف مثبتی داشته باشیم
 6. هدف را بتوانیم به هدف های کوچک تر تقسیم کنیم
 7. هدف هایتان متعلق به خودتان است
 8. اهداف باید چالش بر انگیز و پر هیجان باشد و در عین حال با ارزش هایتان هم راستا
ویژگی های هدف

هدف ما باید مدت زمان مشخصی را داشته باشد

زمانی که ما برای خودمان هدفی را برمی گزینیم باید زمان رسیدن به آن را تعیین کنیم. زمان رسیدن به هدف را باید بر اساس اقداماتی که می خواهیم انجام دهیم، تعیین نماییم. اگر شما برای اهدافتان، تاریخ مشخصی را تعیین نکنید، فقط احتمال رسیدن به آن را کم می کنید.

قابل اندازه گیری باشد تا بتوانیم خودمان را بسنجیم

دومین ویژگی که در مقاله هدف چیست باید بگوییم، قابل اندازه گیری بودن آن است. قابل اندازه گیری بودن بدین معناست که ما ملاکی را برای پیشرفت و پسرفت خود داشته باشیم تا بدانیم در کجای مسیر قرار داریم. هدف هایی مثل پول دار شدن و یا خوشبخت شدن جز اهداف قرار نمی گیرند؛ چرا که نمی توان آن را اندازه گیری کرد.

عقلانی باشد

سومین ویژگی که یک هدف باید آن را دارا باشد، عقلانی بودن آن است. اگر ما هدفی غیر عقلانی داشته باشیم قطعا به آن نخواهیم رسید و فقط بیهوده تلاش می کنیم. پس به عقلانی و غیر عقلانی بودن هدف خود فکر کنید و در صورت عدم عقلانی بودن، آن را تغییر دهید؛ چرا که منجر به شکست می شود.

با حواس ۵ گانه بتوانیم آن را لمس کنیم

یکی دیگر از ویزگی های هدف داشتن قابل لمس بودن آن است؛ چرا که هدف ها منطقی هستند و انسان ها احساسی عمل می کنند. پس در انتخاب هدف باید احساسات را نیز در نظر بگیریم.

هدف مثبتی داشته باشیم

ویژگی دیگری که باید آن را در نظر بگیریم، مثبت بودن هدف است. در مقاله هدف یعنی چه مهم ترین موضوع در انتخاب هدف، مثبت بودن آن است. اینکه فقیر و بیمار نشوم و یا آسیبی به من نرسد هدف محسوب نمی شود.

هدف را بتوانیم به هدف های کوچک تر تقسیم کنیم

هدف داشتن همیشه ملاک موفقیت نیست.اینکه هدف درستی داشته باشیم ملاک موفقیت ما را نشان می دهد. هدف های بزرگ همیشه به هدف های کوچک تر تقسیم می شوند و ما را در رسیدن به آن کمک می کنند.

هدف هایتان متعلق به خودتان است

این را به یاد داشته باشید که هدف های شما نه متعلق به همکارانتان است، نه همسر، نه فرزند و نه هیچکس دیگر بلکه فقط و فقط متعلق به خود شماست.

اهداف باید چالش بر انگیز و پر هیجان و در عین حال با ارزش هایتان هم راستا باشد

در راه رسیدن به هدفتان نترسید و خود را به چالش بکشید تا بتوانید به موفقیتی که می خواهید برسید. این را در نظر بگیرید که هدفتان مخالف با ارزش های درونی تان نباشد؛ چرا که می تواند باعث شکست شما شود.

چرا به اهداف خود نمی رسیم؟

قطعا همه ما می خواهیم در زندگی به چیز هایی دست پیدا کنیم؛ اما در بیشتر مواقع به آنها نمی رسیم. علت این نرسیدن چیست؟ و چه چیزی باعث می شود که ما نتوانیم به اهدافمان نرسیم؟

پیشنهاد ویژه برای مطالعه: اشتباهات رایج در هدفگذاری

 1. در بیشتر مواقع هدف های اشتباهی را انتخاب می کنیم.
 2. ویژگی هایی که یک هدف دارد را رعایت نمی کنیم.
 3. سختی رسیدن به آن را نمی سنجیم.
 4. باور هایی که مانع رسیدن ما به آن می شود را از خود دور نمی کنیم.
 5. اهداف عقلانی انتخاب نکرده ایم.
 6. همیشه به دنبال راهی آسان برای دستیابی به هدف هستیم.
 7. هدف هایی را انتخاب می کنیم که با هم در تضاد هستند.
 8. و…

با بررسی این دلایل می توانید علت نرسیدن به خواسته هایتان را بیابید.

هدف در زندگی

چطور هدف زندگی مان را انتخاب کنیم؟

در این قسمت به شما می گوییم که چگونه هدف خود را در زندگی انتخاب نمایید. بسیاری از افراد هستند که همچنان نمی دانند هدف از زندگی چیست و چرا خلق شده اند؟

اولین قدم برای انتخاب هدف در زندگی، قابل دسترس بودن آن است. اینکه از همان اول خوسته های بلند پرواز داشته باشیم، قطعا ممکن نیست. اینکه بیشتر افراد موفق می گویند که باید اهداف بزرگ داشته باشید. داشتن اهداف بزرگ به معنی غیر عقلانی بودن آنها نیست؛ پس در انتخاب اهدافتان دقت کافی داشته باشید و بسنجید که آیا عقلانی هستند یا نه. با پرسیدن سوال هایی می توانید هدف زندگی خود را پیدا کنید.

 • از امروزتان چه چیزی را می خواهید؟
 • دوست دارید آخر این هفته چند قدم به هدفتان نزدیک شده باشید؟
 • ۵ سال بعد خودتان را در چه نقطه ای میبینید؟
 • و…

پاسخ به این سوالات می تواند کلی و یا جزئی باشد، می تواند اهداف کوچک و بزرگ باشد. به عنوان مثال یکی می خواهد کسب و کاری را تاسیس کند، یکی می خواهد شاد باشد، یکی می خواهد به فکر سلامتی خود باشد. هدف ها بسیار متنوع و گسترده هستند؛ اما نکته مهم در این بین عقلانی بودن آتها می باشد.

در دومین قدم باید هدف های بزرگ خود را به اهداف کوچک و قابل دسترس تبدیل نمایید. به عنوان مثال برای تاسیس یک فروشگاه ابتدا باید یک کسب و کار آنلاین کوچک راه اندازی کنید و سپس آن را بزرگ تر نمایید.

همان طور که در مقاله هدف یعنی چه گفتیم، در سومین قدم باید هدف های خود را یادداشت نمایید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

در چهرمین قدم باید هدف های کوتاه مدت را ارزیابی نمایید که آیا واقعا هدف مناسبی است و یا فقط برای تقلید از دیگران این کار را انجام می دهید؟ این کار باعث می شود هدف های بی هوده را کنار بگذارید و تمرکزتان را بر روی هدف های اصلی قرار دهید.

در پنجمین قدم باید بررسی کنید که آیا به خواسته های کوتاه مدت خود دست پیدا کرده اید و یا طبق زمان بندی که انجام داده اید پیش رفته اید؟ اگر به خواسته های کوچکتان دست یافته اید باید بررسی کنید که برای نزدیک شدن به هدف های بزرگ تر چه چیز هایی لازم دارید.

در ششمین قدم باید برای رسیدن به خواسته هایتان، راهکار های بهتر و موثر تری را پیدا کنید. اگر هدف های بلند مدت خود را انتخاب کرده اید باید اهداف کوچی را برای نزدیک شدن به آن انتخاب نمایید. به عنوان مثال کاهش هدف اصلی شماست. برای رسیدن به این هدف باید اهداف کوچک تری را مثل درست کردن عادات غذایی و ورزش را تعیین کنید. سپس سوالاتی را از خود بپرسید:

چه کسی این کار را انجام می دهد؟ من

چه چیزی؟ هفته ای ۱۰۰ گرم کاهش وزن

با چه روشی؟ درست کردن برنامه غذایی

چرا؟ برای کاهش وزن

و سوالاتی با این مضمون که به شما یاداوری می کند چه هدفی دارید.

در قدم هفتم اهدافتان را بسنجید و هنگام رسیدن به آنها باز هم هدف گذاری کنید. برخی از افراد خودشان را به چند هدف محدود می کنند و پس از رسیدن به آنها دیگر هدفی برای رسیدن نداردند! این کار اشتباه است؛ چرا که همه ما باید پس از رسیدن به هر کدام از اهداف، خواسته هایمان را منطبق با شرایط به پله بالاتری ببریم.

رسیدن به هدف

رسیدن به خواسته ها با قانون جذب

همان طور که در مقاله هدف زندگی چیست گفتیم، مثبت بودن هدف یکی از عوامل مهم در رسیدن به آن است. کائنات، قوانین جذب، فرکانس ها و ارتعاشات نقس موثری در رسیدن به اهدافمان را دارند. قانون جذب از هزاران سال پیش وجود داشته است و در بسیاری از موارد نیز وجودیت خودر ا به ما اثبات کرده است. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را در رابطه با قانون جذب به دست آورید، مقاله قانون کائنات چیست را مطالعه نمایید.

قبل از هر چیزی باید بگوییم که خواستن یکی از موئلفه های مهم در قانون جذب می باشد. شما هدف و خواسته تان را انتخاب می نمایید و فرکانس آن را به کائنات می فرستید. کائنات یا همان جهان هستی دیر یا زود جواب آن خواسته شما را می دهد؛ اما عامل های زیادی بر چگونگی پاسخ به این خوسته تاثیر می گذارند که آن هم احساسات، افکار و باور های ما هستند. اگر احساسات شما نسبت به آن خواسته منفی باشد، قطعا پاسخی که دریافت می کنید خوب نخواهد بود و اگر احساسات و باور های شما نسبت به آن مثبت باشد، قطعا پاسخ خوبی را دریافت می کنید.

پیشنهاد ویژه برای مطالعه: باور چیست و چه اهمیتی دارد؟

پس در اولین مرحله خواسته های خود را بدون در نظر گرفتن شکست بیان کنید و ارتعاشات مثبتی را همراه آن به کائنات بفرستید.

پس از خواستن نوبت به مرحله اقدام و تمرکز بر روی آن خواسته می رسد. شما باید باور کامل به خواسته خود داشته باشید و مطمئن باشید که به آن می رسید. با تصویر سازی ذهنی می توانید به هدف تان نزدیک تر شوید؛ اما از اقدام و عمل به آن غافل نشوید. اینکه فقط خواسته مان را بیان کنیم و آن را تصویر سازی کنیم کافی نیست و باید در جهت رسیدن به آن تلاش کنیم و گامی برداریم. شما باید نیم ساعت از روز خود را به تمرکز بر روی هدفتان قرا دهید و راه هایی که می توانید با استفاده از آنها به خواسته تان نزدیک تر شوید را یادداشت نمایید.

پس از مرحله اقدام نوبت به مرحله دریافت خواسته می رسد. اگر برای رسیدن به خواسته تان تلاش کردید و به درستی تصویر سازی ذهنی نیز انجام دادید، کم کم نتیجه آن را دریافت می کنید.

واقعا میشه به هدف رسید؟

سوالی که ذهن خیلی از ما رو به خودش مشغول کرده و ما به دنبال جوابش می گردیم. آیا واقعا میشه به هدف هامو ن برسیم؟

نظر شا در مورد این سوال چیه؟ به نظر من اگر بخواییم می تونیم به تمامی هدف هامون برسیم. یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه “خواستن توانستن است”. یعنی ما فقط کافیه بخواییم و اراده کنیم تا توانایی محقق ساختن هدف هامون رو به دست بیاریم. شما با رعایت نکاتی که در این مقاله ما به اون ها اشاره کردیم و همچنین رعایت اصول هدف گذاری می تونید به خواسته هاتون برسید. 

این نکته رو هم بگم بدون تلاش کردن و یادگیری نمیتونیم به چیز هایی که می خواییم برسیم. فرق افرادی که الان شما میبینید که به اهدافشون رسیدن اینه که اون ها یک سری اصول ثابت رو در زندگی شون رعایت کردن تا تونستن به هدف های اصلی شون دست پیدا کنن.

صبح ها وقتی چشم هاتون رو باز می کنید و مقصدی دارید که میخوایید به اون برسید، البته با رعایت اصول هدف گذاری رسید، قطعا به اون مقصد می رسید.

توجه داشته باشید که هیچ کس این توانایی رو نداره که در دنیا اندازه و مقداری برای هدف تعیین کنه. همه ما می تونیم تو اندازه ها و مقیاس های متفاوتی اهداف مون رو تعیین کنیم؛ اما نکته مهم اینجاست که چطور از طریق دهنمون مسیر درست رسیدن به اون هدف رو انتخاب کنیم. ما در پکیج هدف گذاری سعی کردیم مسیر درست رو پیش روی شما بزاریم تا راحت تر به هدف هاتون برسید.

همه ما می دانیم که در مسیر رسیدن به موفقیت با چالش های متفاوتی روبرو می شویم. این چالش ها برای اینکه بتوانیم مسیر موفقیت را بهتر جلو ببریم به وجود می آیند؛ چرا که تجربه مان افزایش پیدا کرده و آگاه می شویم که چگونه از پس مشکلات احتمالی بر بیایم. همچنین یادمیگیریم که در هر شرایطی طبق برنامه مان پیش برویم. توجه داشته باشید که مسیر رسیدن به هدف ها اصلا آسان نیست! چرا که خیلی از افراد روزانه از رسیدن به هدف هایشان خسته می شوند و در نیمه راه آن را رها می کنند. 

با تمامی این تفاسیر شما باید آمادگی هر رخدادی را داشته باشید و هر شکستی را پلی برای پیروزی بدانید. بسیاری از افرد بوده اند که تا موفقیت شان یک قدم فاصله داشتند؛ اما نتوانستند روحیه خود را حفظ کنند و شکست را پذیرفتند. ما می خواهیم شما بدانید که رسیدن به موفقیت اصلا کار آسانی نیست و نمی توان یک شبه ره صد ساله را پیمود. همچنین می خواهیم از نظر ذهنی آمادگی شکست را داشته باشید تا روحیه تان قوی تر از قبل شود و تسلیم نشوید.

سخن پایانی

ما در مقاله هدف چیست تمام مواردی را که در هدف گذاری مهم است را بیان کردیم تا شما با استفاده از این مطالب بتوانید به بهترین چیز هایی که می خواهید دست پیدا کنید. شما عزیزان می توانید برای گفتگو با خانم مهدوی نسب با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *