باور چیست و چه اهمیتی دارد

باور چیست و چه اهمیتی دارد

یکی از مهم ترین عواملی که در زندگی می تواند موجب پیشرفت و ترقی افراد شود، باور ذهن است. باور می تواند درست و غلط باشد که درست و غلط بودن آن را خوده انسان تعیین می کند. باور های درست افراد را به موفقیت رسانده و باور غلط مانع رسیدن آنها به موفقیت می شود. اگر بخواهم به طور دقیق و در عین حال ساده بگویم باور چیست ، باید بگویم “ذهنیتی که ما در ضمیر ناخودآگاه خود داریم” همان باوری است که در ما وجود دارد.

اگر شما از تاثیری که باور ذهن روی زندگی، روابط، کار و… می زاره با خبر بشید، قطعا این مقاله رو تا آخر می خونید. یکی از پایه های قانون جذب، باور هست، پس همین الان شروع به پیدا کردن باور های غلط کنید و با راه حل هایی که ما تو این مقاله به شما توصیه کردیم اون ها رو تغییر بدید و به راحتی زندگی تون رو متحول کنید.

در این مقاله تمام نکات مهم را در این راستا بررسی کرده و شما را از قدرتی که دارد با خبر می سازیم تا بتوانید با تغییر آنها به موفقیت هایی دست یابید که تا به حال آن را تجربه نکرده اید.

باور چیست و چگونه شکل می گیرد؟

باور چیست ؟ هر چیزی را که قلبا به آن ایمان داشته باشید، به دست خواهید آورد. یکی از کلید های ظهور آرزو ها مقدار باوری است که شما نسبت به آنها دارید. در حقیقت شما چیزی را جذب می کنید که به آن ایمان قلبی دارید. اینجاست که در می یابیم باور در زندگی ما اهمیت بسیار بالایی دارد.

قبل از شروع مبحث اصلی باید در رابطه با قدرت باور ذهن صحبت کنم. قدرت باور رو معمولاً با کلمات ایمان و اعتقاد می شناسیم که یکی از نیرومند ترین قدرت ها در جهان خلقت محسوب می شوند. خیلی وقت ها دیدید و شنیدید که افراد موفق در رابطه با قانون جذب صحبت کردن و موفقیتشون رو مدیون این قانون بودن؛ ولی شما هرچقدر که مقالات قانون جذب رو خوندید و اجرا کردید نتیجه ای ازش نگرفتید.

میدونید علت نتیجه نگرفتن از قانون جذب چیه؟ وقتی من یا شما باور قلبی و اعتقاد واقعی به چیزی نداشته باشم هیچوقت به اون نمی رسیم. پس قبل از اینکه سراغ قوانین دیگه ای برید اول نسبت به خواسته ها و اهدافتون اعتقاد کامل پیدا کنید و ایمان داشته باشید که بهشون می رسید. باور های منفی رو تغییر بدید و قدرت ذهن رو به دست بگیرید و با این قدرت به هرچی که می خوایید برسید.

اما این باور ها چگونه شکل میگیره؟ باور ها در اصل همان افکاری هستند که از کودکی در ذهن ما به وجود آمده و تا به الان ادامه داشته است. این افکار می تواند درست یا اشتباه باشد؛ اما چگونه درست و غلط بودن آنها را می توان تشخیص داد؟ برای تشخیص دادن باید نگاهی به وضع حال خودتان بی اندازید. اگر زندگی خوبی دارید و از آن راضی هستید، قطعاً باور های درستی داشته و اگر در زندگی با برخی از مسائل و مشکلات رو برو هستید و رضایتی از آن ندارید، به احتمال زیاد افکار و باور های غلطی داشته اید.

باور چگونه شکل می گیرد؟

این افکار شما هستند که باور هایتان را می سازند. تمام آهنگ هایی که گوش می دهید، فیلم هایی که می بینید مسائلی که با آن دسته پنجه نرم می کنید و همه و همه بر روی افکارتان تاثیر می گذارد و باور های جدیدی را در ذهنتان می سازد. باور داشتن به افکاری که در ذهنتان است می تواند شما را به سمت آن بکشاند. پس سعی تان بر این مبنا باشد که بیشتر به افکار مثبت فکر کنید.

انواع باور ها

باور ها به دو دسته تقسیم می شوند، باور های مثبت و باور های منفی. تمام اعتقادات ما در زندگی در این دو دسته قرار دارند و ما باید آنها را بشناسیم. اعتقادات محدود کننده در دسته باور های منفی و اعتقادات انگیزشی و نیرو بخش در دسته باور های مثبت قرار می گیرند. این افکار ماست که باور هایمان را می سازد. انواع باور ها عبارت اند از:

باور های مثبت

در مقاله باور چیست و چه اهمیتی دارد، باید بگوییم که این دسته از اعتقادات موجب ایجاد انگیزه زیادی در فرد می شود و موفقیت های بسیاری را برایش در پی دارد. این باور ها انرژی مثبت فراوانی داشته و انگیزه و نیرو شما را برای انجام کار ها بیشتر می کند. با این باور به راحتی به اهداف خود می رسید؛ حتی اگر با شکست های زیادی رو به رو شوید. یکی از مهم ترین مزیت های باور مثبت، افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس می باشد. این ویژگی ها باعث می شود که با تمام مشکلات پیش رویتان مقابله کنید و به اهدافتان نزدیک تر شوید.

باور های مثبت ذهن نیاز به تقویت دارند. تقویت این افکار باعث می شود که دستیابی به اهداف برای شما راحت تر شود و محرکی باشد که شما را به سمت آرزو هایتان می برد. این باور های مثبت در زندگی تاثیرات بسیار مهمی می گذارد. افزایش تمرکز، رسیدن به اهداف، مدیریت ذهن و… مواردی است که این اعتقادات در زندگی شما به وجود می آورند، پس آنها را دسته کم نگیرید.

تاثیر باور های مثبت بر زندگی افراد

 1.  ایجاد انگیزه و احساس خوب
 2. ارسال ارتعاش خواسته ها از طریق ناخودآگاه به کائنات
 3. باور های مثبت، تفکرات مثبت نیز به وجود می آورند
 4. ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس در برابر همسر و خانواده و بهبود روابط
 5. رسیدن به اهداف و خواسته هایتان در زندگی

باور های منفی و راه شناسایی آنها

باوری که سبب به وجود آمدن محدودیت در انجام کار ها می شود، باور منفی است. مانع بزرگی که باعث عدم رسیدن به موفقیت می شود و انگیزه و حال خوب را از شما می گیرد. افکار محدود کننده و منفی، نمی گذارند کار هایتان را به درستی انجام دهید و زندگی تان را مختل می کند. این افکار انرژی منفی به کائنات فرستاده و خودارزشمندی و خودباوری تان را از بین می برد.

در مقاله باور چیست ، تشخیص باور های منفی کار چندان سخت و پیچیده ای نیست. ساده ترین روش برای شناخت این افکار، توجه به احساساتتان است. زمانی که موضوعی فکرتان را مشغول کرده است باید ببینید آن موضوع به شما احساس خوبی می دهد یا نه! اگر احساس خوبی داشتید، باور های مثبت درونتان را تقویت کرده اید و اگر احساس بدی داشته باشید، باور های منفی درونتان را تقویت کرده اید.

روش های شناخت باور ها

 تاثیر باور های منفی در زندگی

 1. به وجود آوردن احساسات منفی در زندگی و افزایش احساس نا امیدی
 2. این افکار شما را به سمت شکست های بیشتر در زندگی می کشاند.
 3. محدودیت ها و مشکلات زیادی را در زندگی به وجود می آورد.
 4. افکار منفی باعث می شود فرصت های طلایی در زندگی را از دست بدهید.
 5. و از همه مهمتر باعث به وجود آمدن اعتماد به نفس کاذب در زندگی می شود.

باور های محدود کننده به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

 1. باور های ناشی از ناتوانی
 2. باور های ناشی از بی ارزشی
 3. باور های ناشی از نا امیدی

باور های ناشی از ناتوانی

این فکر هنگامی به سراغ افراد می رود که ناتوانی خود را در انجام کار ها باور کرده اند. این افراد می دانند که ناتوان تر از آن هستند که از پس کاری بر آیند. تصور می کنند که این کار توسط فرد دیگری که توانایی انجام آن را دارد، صورت می گیرد و خود را کاملا محدود می نمایند. با حذف این تصورات و استفاده از جملات مثبت مثل “من می توانم“، “اگر فرد دیگری می تواند این کار را انجام دهد پس من هم می توانم” و… می توانید این باور را تغییر دهید.

باور های ناشی از بی ارزشی

شاید برای شما هم پیش آمده که در برخی از موارد توانایی انجام کاری را دارید؛ اما ذهن شما اجازه انجام آن کار را نمی دهد. این باور محدود کننده از بی ارزش شمردن خودتان سر چشمه می گیرد. این فکر به شما تلقین می کند که خود را بی ارزش تر از آن ببینید که بتوانید آن کار را انجام دهید و لیاقت انجام کار را به بقیه نسبت دهید. برای تغییر این باور ابتدا معنی عزت نفس چیست را دریابید و سپس این نتیجه را بگیرید که شما هستید که لیاقت و ارزش انجام کار را دارید.

باور های ناشی از نا امیدی

در مقاله باور چیست ، ناامیدی در انجام کارها یکی دیگر از باور های محدود کننده است. شما از انجام یک کار ناامید هستید و باور دارید که هیچ‌کس نمی تواند آن کار را انجام دهد. این باور که “چون هیچکس قادر به انجام آن کار نیست پس من هم نمی توانم آن را انجام دهم” کاملا اشتباه است و باید تغییر یابد. هنگامی که فرد دیگری این کار را انجام دهد، این باور شما نیز تغییر خواهد کرد؛ اما بهتر است به جای دیگری خودتان آن کار را انجام دهید.

راه های تغییر باور غلط

همان طور ک گفتیم، روش های زیادی برای تغییر باور وجود دارد که شما می توانید از هر کدام برای تغییر افکار غلط تان استفاده کنید. تغییر این نگرش ها باعث می شود زندگی بهتری داشته و به اهدافتان نزدیک تر شوید. شما با تغییر این باور ها می توانید عملکرد تان را در زندگی بهتر و بهتر کنید و زمینه پیشرفت خود را در زندگی محیا سازید.

تغییر باور منفی

در قدم اول باید باور های اشتباه خود را شناسایی کنید تا بتوانید آنها را تغییر دهید. جایگزین کردن باور های منفی با مثبت نیز می تواند راهی برای خلاصی از افکار منفی باشد. مدت زمان تغییر باور های غلط، بین ۳ ماه تا بیشتر است. اگر می خواهید تحولی عظیم را در زندگی تان ایجاد کنید باید برای خودتان وقت بگذارید. این نکته را در نظر داشته باشید که پس از تغییر باور های منفی باز هم امکان دارد این افکار به سراغتان بیاید. راه های تغییر باور های غلط عبارت است از:

 1. تغییر باور ها با برچسب ها
 2. استفاده از تصویر سازی ذهنی
 3. پاکسازی زندگی از چیز های منفی
 4. تغییر باور با جملات تأکیدی مثبت
 5. انجام برخی از تمرینات درمانی رفتار شناختی

تغییر باور ها با برچسب ها

همان طور که در مقاله باور چیست گفتیم، باور ها قابل تغییر اند و فقط نیاز به انگیزه، ثبات و عزت نفس دارند. بر چسب همان عباراتی است که ما خودمان را با آنها توصیف می کنیم. عبارت هایی مثل:

من خشگلم

من جذابم

من پولدارم

من دوست داشتنی ام

و…

شما باید با استفاده از این برچسب ها، باور های غلط ذهنتان را تغییر دهید و این کار با تکرار و تمرین این جملات امکان پذیر است.

تصویرسلزی ذهنی

استفاده از تصویر سازی ذهنی

در مقاله باور چیست و چه اهمیتی دارد ، یکی دیگر از راه های تغییر باور غلط، تجسم و تصویر سازی ذهنی است. تصویر سازی ذهنی، یکی از روش های رسیدن به خواسته ها و آرزو هایتان می باشد و فقط نیاز به تمرکز دارد. سعی کنید با قدرت تخیل خود، باور های جدیدی را در ذهنتان ایجاد کنید. تصویرسازی یکی از قدرت های ذهن است که خداوند به ما عطا کرده و ما باید توسط آن به خواسته ها و آرزو هایمان برسیم. در قدم اول مشخص کنید هدفتان چیست و چه چیزی را می خواهید به دست بیاورید.

در قدم دوم، تمام اهداف و چیز هایی را که می خواستید در دفتر آرزو های خود یادداشت کنید. دقت داشته باشید که همه چیز را با تمام جزئیات یادداشت نمایید. در قدم سوم، با استفاده از تصویرسازی ذهنی خواسته هایتان را با تمام جزئیات تجسم کنید. هرچه قدر احساساتان بهتر شود، ارتعاشات مثبت تری را به کائنات و جهان هستی ارسال می کنید. بیشتر ارتعاشاتی که به کائنات فرستادید باعث ایجاد باور در شما می شود و کمک بسزایی را در رسیدن به اهداف تان می کند.

پاکسازی زندگی از چیز های منفی

در مقاله قانون باور چیست ، برای اینکه بتوانید باور های منفی را از خود دور سازید باید تمام چیز هایی را که در زندگی زمینه ورود این افکار را فراهم می سازد، پاکسازی کنید؛ مثلا آهنگ هایی که احساس غم و اندوه به شما می دهند و یا چیز هایی که خاطرات بد را برایتان تداعی می کنند. حال می توانید فیلم هایی را که باعث ایجاد انگیزه و شور و نشاط تان می شود، جایگزین آنها کنید. افرادی را که انرژی منفی به شما می دهند را از زندگی تان پاک کنید.

این کار شما باعث می شود احساس خوبی را نسبت به خودتان و زندگی تان داشته باشید و اجازه ندهید هر چیزی باعث ناراحتی و غم شما شود.

تغییر باور با جملات تأکیدی مثبت

یکی از روش های تغییر باور، استفاده از جملات تأکیدی مثبت است. این جملات را باید مداوم با خود تکرار و تمرین کنید تا در ذهن ناخودآگاه شما جای گیرد و به یک باور تبدیل شود. قدرتی که کلمات دارند بسیار زیاد است، پس سعی کنید بیشتر از جملات و عبارات مثبت استفاده کنید و کمتر عبارت منفی را به زبان بیاورید. به عنوان مثل:

من احساس خوبی دارم و بی نظیر هستم.

خدا روزی رسان بی حساب است و از جایی که فکرش را نمی کنم برایم روزی می فرستد.

من یک متخصص حرفه ای هستم در کارم.

من هر روز از دیروز بهتر و بهتر می شوم.

من دیروزم با امروزم فرق می کند و پیشرفت می کنم.

من کسب و کار پول سازی دارم.

تمام افراد ثروتمند آدم های خوبی هستند.

من فردی هستم که پول را جذب خود می کنم.

من فرد زیبایی هستم.

و…

باور های مثبت

باور های مثبت

با تکرار مکرر این جملات و عبارات مانند این ها می توانید باور های غلط را تغییر دهید. این نکته را در نظر داشته باشید فقط و فقط تکرار مکرر است که می تواند بر روی ناخودآگاه شما تاثیر گذارد و باور شما را تغییر دهد.

انجام برخی از تمرینات درمانی رفتار شناختی

یکی از بهترین راه ها برای تغییر افکار منفی، انجام تمرینات ورزشی است. تمرینات درمانی رفتار شناختی را امتحان کنید تا به راحتی افکار منفی را تغییر داده و آنها را از ذهن پاک نمایید. شما می توانید با تهیه پکیج باور چیست ، خانم مهدوی نسب به راحتی در منزل این تمرینات را انجام دهید و نتیجه آن را در زندگی تان ببینید.

ارتباط بین باور و ایمان

ایمان، یکی از اصلی ترین عوامل در تغییر باور است. اعتقاد و ایمان قلبی به شما این باور را می دهد که می توانید شرایط را تغییر دهید و با تغییر آنها به سمت پیشرفت و ترقی گام بردارید. جایگزین کردن باور های مثبت به جای منفی، باعث می شود شما در تمام مراحل زندگی تان پیشرفت کنید و به خواسته های خود دست یابید. ایمان و اعتقاد هر فرد از باور های او سرچشمه گرفته و نحوه عملکرد او را می سازد.

ایمان و باور دو قطب مثبت در رسیدن به اهداف و خواسته ها می باشند. حال تصور کنید که این باور اگر همراه با اطمینان و یقین باشد به ایمان تبدیل می شود. ایمان نیروی قدرتمند و شگفت انگیزی است که بر ذهن انسان تاثیر می گذارد. پس این نکته را در ذهن خود داشته باشید که برای رسیدن به خواسته ها و موفقیت تنها کافی است ایمان و باور قلبی به آن داشته باشید.

هر چقدر این ویژگی در شما بیشتر باشد، انگیزه شما برای رسیدن به خواسته هایتان بیشتر می شود و می توانید قدم های بزرگی را بردارید. ایمان نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود بلکه زندگی تان را نیز بهبود می بخشد.

قدرت باور

در مقاله باور چیست و چه اهمیتی دارد، گفتیم که اعتقاد و باور می تواند نیرویی را در درون انسان به وجود آورد که این نیرو می تواند معجزه ای برای انجام کار ها باشد. اگر دقت کرده باشید خواهید دید که رفتار و عملکرد افراد از باور درونی آنها ناشی می شود؛ یعنی اگر با یک فرد منفی گرا معاشرت داشته باشید خواهید دید که چقدر در زندگی با ناامیدی و شکست مواجه شده است و اگر با یک فرد مثبت اندیش معاشرت داشته باشید خواهید دید که با نیروی درونی که دارد با بسیاری از شکست ها مقابله کرده و توانسته به موفقیت های بزرگی دست یابد.

در زندگی شما نیز حقیقت های زیادی وجود دارد که از باور درونی تان نشاءت می گیرد. شما با تغییر باور های منفی می توانید بهترین چیز ها را برای زندگی خود فراهم کنید. حتی این قدرت را دارید که دنیا را تغییر دهید. برای اینکار بهتر است افکار و مدل های ذهنی را بررسی کرده تا بتوانید به باور درونی تان دست یابید و آنها را تغییر دهید. با شیوه های جدید تفکر که در پکیج خانم مهدوی نسب آمده است می توانید تحولات بزرگی را در زندگی خود ایجاد کنید.

قدرت باور چیست

تاثیر باور در زندگی

برای دستیابی به خواسته ها و اهداف گوناگون نیاز به انرژی دارید، این انرژی از همان باور های مثبت شما تأمین شده و شما را به خواسته ها و اهدافتان می رساند. می توان گفت، باور ها همانند پلی میان شما و خواسته هایتان هستند که باعث رشد و ترقی تان در زندگی می شوند. برای اینکه بتوانیم کنترل هر شرایطی را به دست بگیریم، باید باور های مثبت مان را تقویت و باور های منفی را تغییر بدهیم.

همان طور که در مقاله باور چیست گفتیم، رفتار و تصمیم گیری ما بر اساس باور هایی است که در ذهنمان پرورش داده ایم. پس تصمیم گیری درست در هر شرایطی باعث به وجود آمدن تجربه جدیدی می شود. ایمان و اعتقاد ما دو نیروی قدرتمند هستند که بر توانایی و سلامتی مان تاثیر می گذارند. این را بدانید که باور های ما تحت تاثیر دو عامل، فرهنگ و عوامل شخصی، قرار دارند و می توانند رفتارمان را تغییر دهند و حس امنیت را در وجود ما تقویت کنند.

قانون جذب یا قانون باور چیست؟

یکی از اصلی ترین پایه های قانون جذب، باور است. این باور ماست که می تواند ما را به سمت موفقیت یا شکست بکشاند. همان طور که گفتیم، باور منفی، ارتعاشات منفی به کائنات می فرستد و باور مثبت، ارتعاشات مثبت. این ارتعاشت منفی بر قانون جذب نیز تاثیر می گذارد و به جای رساندن ما به پیروزی، ما را با شکست مواجه می کند.

قانون جذب چیست، یک قانون طبیعی است و با خوب و بد بودن ذات آدمی کار ندارد؛ چرا که این قانون طبق قوانین حاکم بر جهان هستی می باشد و ارتعاشات مثبت و منفی روی آن تاثیر می گذارد.

باور چگونه شکل می گیرد؟

همان طور که در مقاله باورذهن چیست و چه اهمیتی دارد، گفتیم که این افکار ماست که باور هایمان را می سازد و نتیجه کار هایمان به خاطر همین باور هاست. شما می توانید با توجه و تمرکز بیشتر بر روی باور های مثبت، انرژی خوبی را به کائنات بفرستید و در مقابل موفقیت های زیادی را به دست آورید. باور های مثبت، قابلیت های فردی را تقویت می کند و باعث می شود کیفت زندگی تان بهتر و بهتر شود. به مثال های زیر توجه کنید:

 • شما باید در هر شرایطی دید مثبت به زندگی داشته باشید و جنبه خوب اتفاقات را در نظر بگیرید.
 • افکار درونی خود را تغییر دهید و افکار مثبت را در جهت اهدافتان تقویت کنید.
 • شجاع بودن را تمرین کنید و به آینده امیدوار باشید.
 • جسور بودن را تمرین کنید و تا به هدفتان نرسیده اید دست از تلاش بر ندارید.
 • ایمان و اعتقاد قلبی شما باعث افزایش انگیزه، برای رسیدن به هدف تان می شود.
 • روزانه چند دقیقه به خودتان زمان بدهید و روی اهداف و آرزو هایتان تمرکز کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که هدف گذاری یکی از اسرار موفقیت به حساب می آید.

باور چگونه شکل می گیرد

چگونه نظریه مان را به یک باور تبدیل کنیم؟

برای اینکه بتوانم این موضوع را به بهترین نحو برای شما بیان کنم با یک مثال شروع می کنم. نظریه ای که در ذهنتان است را یک صندلی بدون پایه در نظر بگیرید. این صندلی به شما این اطمینان را نمی دهد که روی آن بنشینید. از طرفی این باور ها هستند که پایه های این صندلی را می سازند. پس اگر نظریه شما همراه با باور باشد به شما این اطمینان را می هد که به وقوع می پیوندد.

اگر شما باور دارید که زیبا هستید، این باور شما از کجا آمده است؟ به نظرتان این تجربه است که شما را به این باور رسانده؟ اگر این موضوع را بیشتر بررسی کنید، به نتایجی دست خواهید یافت. ممکن است افراد زیادی به شما گفته باشند که زیبا هستید و یا شما خودتان را با یک فرد زیبا مقایسه کرده و این نتیجه را گرفته اید. این همان نظریه هایی هستند که به باور تبدیل شده اند. شما می توانید با تجربیاتی که به دست می آورید به باور برسید و آن را به موفقیت های بزرگ تبدیل سازید.

آیا همه باور های ما درست است؟

اینکه کدام یک از باور های ما درست است، اهمیتی ندارد. ما باید ببینیم کدام یک از باور های ماست که موجب پیشرفت و ترقی مان می شود. همه ما نیاز داریم تا دیگران باور های ما را تایید کنند و ما به آنها اطمینان پیدا کنیم. در برخی از موارد مراجع تأیید باورهایمان می تواند، کتاب، فیلم، نوار و… باشد و در دیگر موارد مراجع ما می تواند تجربیاتی باشد که از زندگی گرفته ایم. این تجربیات ممکن است خاطرات خوب و بدی را برایمان تداعی کند و ما را به موفقیت های بزرگی در زندگی برساند.

همان طور که می دانید، انسان می تواند نوآوری و دگرگونی های زیادی را ایجاد کند و مراجع زیادی را برای باور های ما به وجود آورد. ما مراجعی که برای خودمان انتخاب می کنیم را به هیچ وجه زیر سوال نمی بریم و آنها را بسیار قبول داریم؛ اما این می تواند جنبه منفی نیز برای ما داشته باشد. به همین دلیل ما از مراجع تخیلی استفاده می نماییم تا ما را به آرزو ها و رویا هایمان برساند و در زندگی موفقیت های بزرگی کسب کنیم.

اگر شما تصورات خود را در ذهن، تصور سازی کنید و باور نمایید که این تصور سازی حقیقی است، آنگاه می توانید در زندگی به موفقیت دست پیدا کنید. مغز ما این توانایی را ندارد که بین تصورات و تجربیاتمان تفاوتی قائل شود و ما با قدرت باور و احساساتمان قادر خواهیم بود، تصوراتمان را به واقعیت تبدیل سازیم. هر فرد موفقی که تا به حال دیده اید این توانایی را به دست آورده و آن را تقویت کرده است. شما نیز می توانید با قدرتی که دارید هر غیر ممکنی را ممکن سازید و فقط کافی است که باور کنید “می توانید”.

باور های غلط و درست

چگونه باور ها بر زندگی افراد تاثیر می گذارد؟

با یک مثال شروع می کنم، فردی معتقد است که در سخنرانی استرس و اضطراب شدیدی دارد. او این استرس را می بیند، می شنود و حس می کند و چیز هایی که این ویژگی را تثبیت می کند، احساس می نماید. این باور باعث می شود او هیچگاه در زمان سخنرانی آرامش نداشته باشد و همیشه استرس های شدیدی داشته باشد. این اعتقاد بر زندگی این فرد نیز تاثیر می گذارد، اعتماد به نفس وی را می گیرد و هر لحظه احساس می کند که عوامل استرس زا، جلوی چشمش هستند. افرادی که این باور را دارند که شاد هستند، عوامل شادی و نشاط را می بینند. افرادی که بر این باورند که شکست خورده هستند، اتفاقات ناگوار را پیش روی خود می بینند.

و مثال های دیگری که تنها تفاوتشان در باور افراد است و بر زندگی شان تأثیر بسزایی می گذارد. شاید باورتان نشود؛ اما علم نیز ثابت کرده است که اعتقادات افراد بر روی ادراکشان تأثیر می گذارد.

سخن پایانی

لحظه، لحظه زندگی ما را باور هایمان می سازد و تنها تفاوتمان با دیگری در باور و اعتقادمان است. برای تغییر شرایط زندگی فقط کافی است باورتان را نسبت به آن تغییر دهید و باور های مثبت را جایگزین باور های منفی کنید. همان طور که در مقاله باور چیست و چه اهمیتی دارد، گفتیم، ذهنیت ما در ضمیر ناخودآگاهمان همان ایمان و اعتقادی است که داریم.

ما در این مقاله، تمام روش های تغییر باور غلط، تبدیل یک نظریه به باور، تاثیر اعتقاد در زندگی و بسیاری دیگر از موضوعات را مورد بررسی قرار دادیم. شما با مطالعه این مطلب می توانید به غیر ممکن ها دست یابید. برای سهولت در رسیدن به موفقیت، پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره های هدف سازی می باشد تا شما را به هدف هایتان برساند.

6 دیدگاه

 1. faride گفت:

  یعنی قدرت باور اینقدر زیاده که می تونهما رو به آرزو هامون برسونه ؟

  • مدیر وبسایت گفت:

   بله ،کاملا قدرت باورها اینقدر زیاد هست که در همه ی موارد زندگی ما تاثیر گذار هست ،حتی در رسیدن ما به آرزوهایمان و حتی در مورد سلامتی مان
   مثلا:فردی می گوید من سرم درد می کند ف دوستش می گوید یک استامنوفن بخور آرام می شی ، می گوید نه من یک چایی بخورم سریع اوکی می شوم ، در هر صورت هر دو نفر درست می گویند ، فردی که بر اساس تجربیات خودش و اطرافیانش به باوراستامنوفن برای خوب شدندرد سر رسیده اند و نتیجه می گیرد و حتی به دیگذان هم توصیه می کند و فرد دیگی با چایی خوردن و تجربه و تکرار به این باور رسیده و دیقیقا بر اساس این باور به نتیجه ی دلخواه می رسند و حالا اگر برای رسیدن به آرزوهایمان باورهای خوب و قوی داشته باشیم صدر صد می رسیم و اگر باورهای خوبی نداشته باشیم ….
   و راههایی وجود دارد برای تغییر باورها

 2. لیلا گفت:

  عالی بود

 3. solmaz گفت:

  این باور های غلطی که بد یه مدت باز بر میگردن و چیکار کنیم ؟

  • مدیر وبسایت گفت:

   بعد از شناخت باورهای منفی یک راه از بین بردن آن گفتن جملات تاکیدی متناسب با آن باور است ، و همچنین استفاده از تکنیک های ان ال پی (تغییر باور) که خیلی سریع هست را می توان استفاده کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *