ویژگی های زنان مستقل

ویژگی های زنان مستقل

زنان مستقل ویژگی های منحصر به فردی دارند که آن ها را از دیگر زنان متمایز می نماید. این گونه زنان دارای استقلال هستند و دارای اعتماد به نفس بالایی هستند، همچنین مدیریت خوبی در اداره امور و سر و سامان دادن کارها دارند. بسیاری از زنان علاقه دارند تا به خود متکی باشند و قدرت تصمیم گیری داشته باشند. این حالت به آن ها حس خوبی می دهد و باعث می شوند احساس قدرت کنند.

مستقل بودن زن به این معنی نیست که مرد ها را قبول نداشته باشد یا از آن ها دوری کند و تنها زندگی کند، بلکه به این معناست که فرد، توانایی های خود را به خوبی می شناسد و از آن ها در جهت رسیدن به اهداف خود بهره می برد.

زنی که مستقل است روی پای خود می ایستد و برای گذران زندگی به کسی نیاز ندارد و حتی می تواند کمک حال خانواده خود باشد.

در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از ویژگی های زنان مستقل آشنا کنیم:

قدرت تصمیم گیری دارند

زنان قوی هراسی از تصمیم گیری ندارند و منتظر نمی مانند تا دیگران برای آن ها تصمیم بگیرند. آن ها هنگام تصمیم گرفتن، احساسات را کنار می گذارند و کاملا منطقی فکر می کنند و نگران این نیستند که با تصمیمی که می گیرند، کسی از آن ها برنجد.آن ها کاری که فکر می کنند درست است را انجام می دهند.

الگوی دیگران هستند

دختری که استقلال دارد الگوی دیگران خواهد بود. دنباله رو دیگران نیست و عقب نمی نشیند تا دیگران راه جلوی پای او بگذارند. این گونه زنان دارای استقلال فکری هستند و با تصمیمات خود رهبری گروه را به دست می گیرند و همیشه جلو تر از دیگران هستند.

انتقاد پذیر هستند

انتقاد پذیر بودن خصیصه ای است که هر کسی قابلیت داشتن آن را ندارد و نمی تواند نقص های خود را بپذیرد. اما زنان قوی انتقاد پذیر هستند و نظرات دیگران را در مورد خود گوش می دهند و با آغوش باز می پذیرند و همچنین در جهت اصلاح آن ها قدم بر می‌دارند.

می توانند کارهای خود را به تنهایی انجام دهند

یکی از ویژگی های بارز زن مستقل این است که از انجام کار ها به تنهایی ترسی ندارد و منتظر نمی ماند تا کسی پیدا شود تا با آن ها کاری را انجام دهد، حتی اگر تجربه ای در انجام آن کار نداشته باشد. در واقع این افراد برای شاد کردن خود یا تفریح کردن، نیازی به حضور افراد دیگر ندارند و در هر حال می توانند به اصطلاح گلیم خود را از آب بیرون بکشند.

به عنوان مشاور برای دیگران عمل می کنند

اگر برای کسی مشکلی پیش بیاید و نیاز به کمک یا حمایت داشته باشد این فرد به دنبال کسی می رود که قوی و مستقل باشد. زیرا افراد مستقل دارای قدرت درونی هستند و می توانند در شرایط سخت تصمیم درست بگیرند. اما افراد ضعیف شخصیتی وابسته دارند و نمی توانند در موقعیت های مهم کار درست را انجام دهند و کسی روی آن ها حساب باز نمی کند.

به شخصیت خود ارزش قائل هستند

زن مستقل ارزش و اعتبار خود را می شناسد و نیازی به گرفتن تائید و اعتبار از دیگران ندارد. عیب ها و نقایص خود را پیدا می کند و برای رفع آن ها و تبدیل به انسانی بهتر تلاش می کند.

زن مستقل

اهل گله و شکایت بی مورد نیستند

از دیگر ویژگی های این گونه زنان این است که غر نمی زنند و وقت خود را برای گلایه کردن از کاری که نتوانسته اند آن را انجام دهند تلف نمی کنند. در عوض تلاش می کنند آن کار را به سرانجام برسانند. زنانی که استقلال دارند هیچ وقت دیگران را مقصر مشکلات خود نمی دانند و برای رسیدن به هدف خود منتظر کمک و یاری دیگران نمی مانند. آن ها تلاش می کنند تا با تدبیر خود، مشکلات را مرتفع کنند و به آن چه که می خواهند برسند.

اهل تعارف نیستند

زنی که مستقل است وقت خود را با تعارف کردن بیهوده هدر نمی دهد. طفره رفتن بی مورد و تعارفات باعث می شود تا فرد خلاف میل باطنی خود رفتار کند و از هدف وافعی خود دور شود. این گونه زنان از بزرگ کردن یک مسئله یا نادیده گرفتن مسائل به خاطر رودرواسی و تعارف پرهیز می کنند.

زنان مستقل شفاف حرف خود را می زنند اما بی احترامی نمی کنند. اگر در کار مشکلی پیش بیاید با صراحت به شما تذکر می دهند، بدون اینکه قصد جنگیدن داشته باشند.

اعتماد به نفس دارند

داشتن اعتماد به نفس بالا از ملزومات مستقل بودن و خودداری از وابستگی می باشد. در واقع اعتماد به نفس رابطه مستقیمی با استقلال دارد و فرد با داشتن اعتماد به نفس بالا می تواند تصمیمات درست بگیرد و کارها را مدیریت کند و به هدف مورد نظر خود برسد.

یک دختر مستقل همیشه خود را باور می کند و به توانایی های خود ایمان دارد و نقاط ضعف و قوت خود را می شناسد و همواره به خود با دید مثبت می نگرد.

بدون نیاز به کسی شاد هستند

یکی از مشخصه های مستقل بودن زنان این است که برای شاد بودن و خوشحالی نیاز به هیچ کسی ندارند. این به این معنی نیست که این گونه زنان افراد بی احساس یا سردی هستند. اتفاقا این زنان از هر جمعی برای شاد کردن محیط استقبال می کنند اما منتظر نمی مانند تا مردی بیاید و آن ها را خوشحال کند یا برای آن ها برنامه بچیند.

استقلال مالی دارند

مستقل بودن زن وقتی تکمیل می شود که استقلال مالی داشته باشد و از این نظر به کسی وابسته نباشد. اگر بگوییم زنی مستقل است ولی از لحاظ مالی روی پای خود نایستاده باشد و وابسته به همسر یا پدر و مادر خود باشد سخت در اشتباهیم. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک خانم مستقل باید داشته باشد این است که از نظر مالی متکی به خود باشد.

عقاید مخصوص به خود را دارند و سرنوشتشان را خودشان رقم می زنند

زنان قوی عقاید منحصر به خود را داشته و برای آن ها نیز دلایل محکمی دارند. همه انتخاب های آن ها با منطق و حساب شده است و استدلال خاص خود را مطرح می کنند. آن ها برای زندگی خود برنامه دارند و سرنوشتشان را خودشان رقم می زنند و خود را به دست تقدیر نمی سپارند. بلکه برای رسیدن به هدف خود می جنگند و تلاش می کنند.

از درخواست کردن واهمه ندارند

این افراد برای انجام کاری که برای آن ها سخت است و به تنهایی از پس آن برنمی آیند، از دیگران کمک می گیرند و هرگز بابت این مسئله خجالت نمی کشند و آن را نشان ضعف نمی دانند.

به تائید دیگران نیازی ندارند

یک خانم مستقل برای برای بالا بردن عزت نفس خود سعی نمی کند جلب توجه کند. بلکه به قدری هدفمند است و برنامه های مختلف برای انجام دارد که اصلا نیازی به این کار ها و گرفتن بازخورد از دیگران ندارد. یک دختر مستقل هیچ وقت گدایی محبت و توجه از کسی نمی کند و سعی نمی کند خود را در شبکه های اجتماعی به نمایش بگذارد تا از دیگران تائید بگیرد.

ریسک پذیری بالایی دارد

ویژگی دیگر زنان با استقلال ریسک پذیری می باشد. البته این به این معنی نیست که بخواهد نسنجیده کاری را انجام دهد یا به قول معروف بی گدار به آب بزند. یک خانم قوی با فکر و سبک سنگین کردن موقعیت و سنجیدن جوانب، ریسک حساب شده می کند و تصمیم منطقی و درست می گیرد.

قدرت نه گفتن دارند

همیشه ما ایرانی ها با یکدیگر تعارف و رودرواسی داشته ایم و نه گفتن برایمان مسئله ای سخت و بغرنج  بوده است. اما درست این است که بتوانیم بدون اذیت کردن خودمان در مواقعی که امکان انجام کاری برایمان وجود ندارد، با قدرت به طرف مقابل نه بگوییم. زنانی که مستقل هستند این مسئله را به خوبی می دانند و در مواقع لزوم بدون خجالت کشیدن نه می گویند. زیرا خود را ارزشمند می دانند و همواره برنامه های خودشان را در اولویت قرار می دهند.

همیشه آماده چالش های جدید در زندگی هستند

بانوان مستقل از چالش هایی که در زندگی اتفاق می افتد نمی ترسند و از آن استقبال می کنند. زیرا قدرتمند هستند و می توانند در هر شرایطی زندگی خود را مدیریت کنند و برای مسائل تازه راه حل پیدا کنند.

هدف دارند

داشتن هدف به زندگی معنا می دهد و موجب می شود زندگی انسان جهت بگیرد و برای رسیدن به آن هدف تلاش کند. زنانی که مستقل هستند همواره برای خود هدف تعیین می کنند و برای انجام کارها انگیزه دارند.

دوستان کمی دارند

این زنان به دلیل مستقل بودن و داشتن روحیه خود کفایی، همواره این شعار را در زندگی دارند که خودم می توانم از پس کارهایم بربیایم. به همین دلیل کمتر افرادی می توانند به آن ها نزدیک شوند و ممکن است به همین خاطر دوستان صمیمی کمی داشته باشند.

یک عاشق واقعی هستند

دختری که مستقل است به هیچ عنوان بی احساس و خشک نیست. او می داند عواطف و احساسات خود را کجا و برای چه کسی خرج کند. از آن جایی که زنان مستقل به دنبال گدایی محبت از هر مردی نیستند، روابط عمیق و ادامه دار را تجربه می کنند.

در این مقاله ویژگی های زنانی که مستقل هستند را بررسی کردیم. برای تبدیل شدن به چنین شخصیتی باید در ابتدا به خودتان اعتماد داشته باشید و خودتان را قبول کنید. اعتماد به نفس داشته باشید تا بتوانید به یک شخصیت محکم و قوی برسید. با ایجاد انگیزه برای خودتان و داشتن برنامه و هدف و دنبال کردن آن تا رسیدن به استقلال شخصیت، می توانید به موفقیت برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *