چگونه زندگی شاد داشته باشیم؟

زندگی شاد

زندگی شاد

همه ما هدف مان از زندگی کردن این است که شاد باشیم، آرامش داشته باشیم، راحت زندگی کنیم و هیچ دغدغه فکری نداشته باشیم؛ اما همیشه شرایط به گونه ای نیست که ما تمامی این چیز ها را با هم داشته باشیم. مسائل جامعه، شرایط زندگی، اطرافیان و… همه و همه می تواند دغدغه هایی را برای ما به وجود آورند. خاطرات خوب و بدی که همه ما داریم و شاید با برخی از آنها زندگی می کنیم. اما چطور می توانیم آرامش داشته باشیم؟ چطور می توانیم زندگی شاد و خوبی را داشته باشیم؟ چطور از اضطراب و نگرانی ها خودمان را دور کنیم؟

وبینار لاغری با ذهن

برای پاسخ به تمامی سوال هایی که در ذهن تان به وجود آمده می توانید  این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله شما خواهید فهمید که نباید اینقدر ها هم به خودتان سخت بگیرید و باید کمی زندگی را ساده بگیرید. تنها راه خلاصی از نگرانی ها و اضطراب ها، بی خیال بودن است. اینکه درک کنید، دغدغه های ذهنی تان موجب جلو رفتن کار ها نمی شود، موجب می شود آرامش بیشتری داشته باشید و از زندگی تان لذت ببرید.پکیج افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

راهکار های داشتن زندگی شاد

در این قسمت راهکار هایی را برای داشتن زندگی شاد به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم تا شما با استفاده از آنها بتوانید پاسخ به سوال چگونه شاد باشیم را دریابید. راهکار های داشتن زندگی شاد عبارت است از:

  1. فکر نکردن به اشتباهات گذشته

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند بر روی روحیه ما تاثیر گذارد، فکر کردن به اشتباهات گذشته و سرزنش کردن خودمان است. همه آدم های روی زمین در زندگی شان اشتباه می کنند و هیچ فردی در دنیا وجود ندارد که بدون اشتباه باشد. پس به خودتان سخت نگیرید و اشتباهات گذشته را بپذیرید و دیگر به آنها فکر نکنید. همچنین می توانید به دنبال جبران آن اشتباهات در آینده باشید. اشتباه کردن بخشی از طبیعت هر انسانی است تا درس بگیرد و در فرصت های پیش رو آن اشتباه را تکرار نکند.

شما باید یاد بگیرید که خودتان را ببخشید و از فرصت های جدیدی که پیش رویتان است استفاده کنید.

چگونه زندگی شاد داشته باشیم
  1. شکست خوردن در مسیر موفقیت

یکی دیگر از عواملی که می تواند شادی را از زندگی بگیرد، شکست خوردن است. بسیاری از افراد تصور می کنند که اگر در کارشان شکست بخورند، تمامی پل های پیش رویشان نابود می شود و دیگر نمی توانند زندگی کنند؛ اما این تصور اشتباه است، شما نباید از شکست خوردن بترسید؛ چرا که شکست ها پل هایی هستند که شما را به هدف تان نزدیک می کنند. من افراد بسیاری را دیده ام که در نزدیک به موفقیت بوده اند؛ اما نتوانستند از شکستی که در مقابلشان بوده عبور کنند و به آن دست یابند.

در مقاله چگونه شاد زندگی کنیم باید بگوییم، ترس از شکست همیشه هم بد نیست. در واقع بستگی به نوع نگرش تان دارد. برخی شکست را ناشایست می بینند و همیشه احساس بیچارگی می کنند. در صورتی که نمی دانند معنای واقعی شکست، دست کشیدن از تلاش است. افرادی که به موفقیت های بزرگی در زندگی شان رسیده اند از شکست هایشان نا امید نشده و راه دیگری را برای رسیدن به موفقیت جستجو کرده اند.

  1. افسوس خوردن

یکی دیگر عواملی که می تواند موجب شود زندگی مان شاد نباشد، افسوس خوردن است. افسوس به چیز هایی که در گذشته از دست داده ایم. حال بیاید با هم فکر کنیم، آیا آن همه افسوس هایی که خوردن، تاثیری داشته است؟ آیا افسوس هایم توانسته گذشته ام را تغییر دهد؟

هنگامی که به این سوال ها پاسخ می دهیم، خواهیم دید که تمامی افسوس هایی که خورده ایم بی مورد بوده است و فقط لذت لحظه های زندگی مان را هدر داده ایم. شما باید از گذشته تان درس بگیرید تا دیگر اشتباهاتی را که مرتکب شده اید را تکرار نکنید. چیز هایی که در گذشته تجربه کردید، در واقع آزمون و خطا هایی بوده که توانسته شما را به این موقعیتی که دارید برساند.

  1. دیگران به چه چیزی فکر می کنند

در مقاله زندگی شاد باید بگوییم، جمله ای که شاید از دهان هزاران نفر شنیده باشید ” مردم چی میگن؟“. جمله ای آشنا که این روز ها بیشتر و بیشتر آن را می شنویم. تصور کنید من ایده ای در سر دارم و شاید اون ایده موجب بشه که دیگران فکر کنن من دیوانه شدم، در صورتی که اون ایده میتونه کاری کنه که دنیا منو بشناسه و از موفقیتی که به دست آوردم تحسینم کنه. حالا من چیکار باید کنم؟ باید بگم این ایده رو اجرایی نکنم چون مردم فلان حرف و میزنن؟ یا نه این ایده رو اجرایی کنم و برام مهم نباشه که مردم چی میگن؟

بله ما باید کار درست رو انجام بدیم و از اینکه “مردم چی میگن” نترسیم. جمله معروفی که می گه ” دهن مردم همیشه بازه” یعنی شما کار خوب یا کار بد هم انجام بدی باز هم حرف برای شنیدن از مردم داری. سعی کنید در زندگی کاری را که می دانید درست است را انجام دهید و به اینکه “مردم چی میگن” اهمیت ندهید. به طور کلی، اکثر انسان ها از قضاوت کردن دیگران لذت می برند و شما هستید که نباید به این قضاوت ها اهمیت دهید. از زندگی تان لذت ببرید و نگران حرف های مردم نباشید این کار موجب می شود زندگی شادی داشته باشید.

چگونه شاد باشیم
  1. فکر کردن به آینده

همه ما قوی تخیل بسیار قوی داریم و بار ها شده که به آینده خودمان فکر می کنیم. برخی از افراد هستند که همیشه نگرانی شان آینده است. اینکه در آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد به زمان حالی که در آن زندگی می کنیم بستگی دارد. پس بهتر است انرژی و وقت مان را هدر ندهیم و به روش هایی که به رسیدن به هدف مان کمک می کند فکر کنیم. فکر کردن به آینده هنگامی ارزشمند است که شما می خواهید هدف بلند مدتی را انتخاب نمایید.

  1. کمبود ها

در مقاله زندگی شاد باید بگوییم، هر فردی به طور ذاتی، کمبود های خود را نقص می داند. این حس هنگامی به فرد دست می دهد که تمرکز خود را بر روی نداشته هایش قرار می دهد. حال این سوال را از خودتان بپرسید که این افکار چه سودی برای شما دارد؟ چرا شما تمرکز خود را بر روی داشته هایتان نمی گذارید تا بتوانید با استفاده از آنها زندگی تان را شاد تر کنید؟

در دنیا هیچ کس شبیه به دیگری نیست. همه ما در زندگی چیز هایی را داریم که شاید فرد دیگری آن را نداشته باشد. همیشه افرادی هستند که دارا تر از ما و افرادی هستند که ندارتر از ما هستند. پس این طرز فکر هیچ سود و منفعتی ندارد و بهتر است که آن را با افکار مثبت و بهتر جایگزین کرد.

  1. اثبات خود به دیگران

در مقاله چگونه شاد باشیم باید بگوییم، امروزه اکثر افراد به دنبال لاغری، ثروت بیشتر، زیبایی و… هستند تا بتوانند آنها را برای دیگران به نمایش گذارند؛ اما داشتن چنین طرز فکری اشتباه است. شما برای دیگران زندگی نمی کنید که بخواهید خود را به آنها اثبات کنید. خودتان باشید و از اینکه خودتان هستید لذت ببرید.

  1. به اندازه کافی خوب باشید

برخی از افراد هستند که خودشان را شایسته یک سری از فرصت ها نمی دانند و دائم به خود می گویند “من لیاقت ندارم”، “این برای من خیلی زیاده”، “من به این اندازه خوب نیستم” و… . توجه کنید که ما در جهانی زندگی می کنیم که همه با هم در رقابت هستند. همه به دنبال رشد و پیشرفت خود هستند. شما با چنین جملاتی خودتان را از آنها عقب می اندازید و هیچگاه پیشرفتی که باید را نمی کنید. معیاری که شما باید شایستگی خودتان را اندازه بگیرید، خودتان هستید. هیچ کس نمی تواند به شما بگوید شما شایسته این کار هستید یا نه، بلکه خودتان تعیین می کنید که دیگران چه طرز فکری نسبت به شما پیدا کنند.

شما با کنار گذاشتن این طرز فکر و این گونه نگرانی ها می توانید دغدغه های ذهنی بی مورد را کنار بگذارید و سریع تر از قبل به اهداف تان دست پیدا کنید. همچنین این کار موجب شاد بودن زندگی تان می شود.

  1. افسوس خوردن را کنار بگذارید

برای اینکه به سوال چگونه شاد باشیم پاسخ بدهید، باید افسوس های زندگی تان را کنار بگذارید. مطمئن باشید که هیچ ماشین زمانی وجود ندارد که بتواند گذشته شما را تغییر دهد. پس افسوس گذشته را نخورید و آن را با آغوش باز بپذیرید. همچنین می توانید به عنوان یک تجربه به آن نگاه کنید و اشتباهات گذشته تان را تکرار نکنید.

  1. ترس از رد شن

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که نمی گذارد ما زندگی شادی داشته باشیم، ترس از رد شدن است. برخی تصور می کنند که اگر در فلان مصاحبه رد شوند، زندگی برای آنان تمام است و دیگر نمی توانند پیشرفت داشته باشند. شما باید خودتان را هر لحظه به چالش بکشید و نگذارید ترس بر شما غلبه کند. ترس بزرگ ترین رقیب شماست که می خواهد شما به موفقیت دست پیدا نکنید. پس با اعتماد به نفس و اطمینان به توانایی هایتان، آن را شکست بدهید و به راهتان با قدرت ادامه دهید.

سخن پایانی

برای اینکه زندگی شاد و مفرحی داشته باشید، نیاز است که خودتان را باور کنید و در زمان حال زندگی کنید. زیاد فکر کردن به گذشته و آینده شما را از اهداف تان دور می سازد و وقتتان را هدر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mahdavinasab_official

ما را در اینستاگرام دنبال کنید