سرعت پایین کاهش وزن

سرعت پایین کاهش وزن

یکی از سوالاتی که اکثر بانوان دوست ندارد به آن پاسخ دهد این است، چند کیلویی؟. بسیاری از افراد جامعه از اضافه وزن رنج می برند و به دنبال روش هایی برای کاهش وزن شان می گردند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هرچه تلاش می کنید، وزن تان را پایین بیاورید، موفق به انجام این کار نمی شوید. تمامی رژیم های کاهش وزن، ورزش های سنگین، لاغری با ذهن و… را امتحان می کنید؛ اما موفق به کم کردن وزن تان نمی شوید. علت این استپ وزنی چیست؟ چرا لاغر نمی شویم؟

ما در این مقاله می خواهیم، علت های کندی کاهش وزن و استپ وزنی را برای شما عزیزان بیان کنیم تا شما با مطالعه این مطلب اشکال کارتان را متوجه شوید و این مشکل را حل کنید. کارشناسان تغذیه در سال های اخیر به تمامی افراد توصیه کرده اند که تنها با رژیم یا محدود کردن الگو های غذایی و ورزش به تنهایی نمی توانید به کاهش وزن دست پیدا کنید؛ اما اگر این روند را به صورت مداوم و طبق برنامه ای درست و منظم ادامه دهید و ذهن تان را برای کاهش وزن آماده کنید، این سبک به عادت روزانه تبدیل می شود و به راحتی می توانید به وزن دلخواه تان دست پیدا کنید.

علت های کندی کاهش وزن

علت هایی که موجب می شود روند کاهش وزن به کندی پیش رود، عبارت است از:

  1. پایین بودن فعالیت قلبی
  2. مصرف بیش از اندازه کالری مایع
  3. استرس
  4. رژیم غذایی نادرست و غلط
  5. نداشتن انگیزه و اراده
  6. سوخت و ساز پایین بدن
  7. نداشتن خواب کافی

در ادامه تمامی موارد را به تفکیک توضیح می دهیم تا شما از این روند کند کاهش وزن تان آگاه شوید.

استپ وزنی

پایین بودن فعالیت قلبی

برای اینکه بتوانید به وزن دلخواه تان دست پیدا کنید، باید فعالیت بدنی خود را ۶۵ تا ۸۰ درصد افزایش دهید. این افزایش فعالیت بدنی در روز موجب می شود که بدن تان شروع به تغییر کند و ضربان قلب تان افزایش یابد و به حداکثر برسد. این فاکتور در کاهش وزن مهم است و اگر به درستی رعایت نشود موجب استپ وزنی نیز می شود.

مصرف بیش از اندازه کالری مایع

منظور از مصرف کالری مایع همان الکل، چای، قهوه و  دیگر مایعات می باشد. افرادی که قصد کاهش وزن را دارند باید به طور کامل مصرف الکل و نوشیدنی های الکلی را کنار بگذارند. علاوه بر این استفاده از آبمیوه های قند ار نیز می تواند روند کاهش وزن تان را کُند کند. شما می توانید به جای استفاده از این مایعات از مایعاتی مثل آب کرفس، آب سبزی ها، شیر و… استفاده نمایید.

استرس

یکی از مهم ترین عواملی که در استپ وزنی و کندی کاهش وزن تاثیر زیادی دارد، استرس است. اگر شما برای کاهش وزن از لحاظ جسمی و روحی آماده نباشید، هیچ برنامه کاهش وزنی برای شما نتیجه بخش نخواهد بود. استرس موجب می شود که بدن هورمونی را با اسم کورتیزول ترشح کند که این هورمون موجب می شود مقاومت انسلینی کاهش یابد و موجب تجمع چربی ها در بدن شود. برای کاهش استرس و اضطراب می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از خانم مهدوی نسب جهت کاهش استرس کمک بخواهید.

لاغر نشدن

رژیم غذایی نادرست

یکی از رایج ترین علت هایی که موجب استپ وزنی و کُند شدن روند کاهش وزن می شود، گرفتن رژیم های غذایی نادرست است. برخی از افراد تصور می کنند که دانلود رژیم غذایی از اینترنت و صفحات مجاز کار درستی است و می توانند بدون هیچ هزینه ای رژیم غذایی کاهش وزن داشته باشند. در واقع باید بگوییم، این طرز فکر اشتباهی است. رژیم های غذایی با توجه به وعده های غذایی افراد، تیپ بدنی، بیماری ها و… نوشته می شود. این برنامه برای هر فردی متفاوت می باشد و دیگران نباید از آن استفاده نمایند. به همین خاطر به یاد داشته باشید که برای کاهش وزن درست و رسیدن به وزن ایده آل خود باید از متخصصین تغذیه کمک بخواهید.

نداشتن انگیزه و اراده

یکی دیگر از مواردی که موجب استپ وزنی و کندی کاهش وزن می شود، نداشتن اراده و انگیزه در افراد است. توجه داشته باشید که کاهش وزن پروسه ایست که سختی های منحصر به خود را دارد که اگر شما انگیزه لازم را برای وارد شدن به این پروسه نداشته باشید در این پروسه موفق نخواهید شد. یکی از مهم ترین عواملی که می تواند جلوی پیشرفت شما را بگیرد ذهن تان است. شما برای اینکه به وزن ایده آل خود دست یابید باید ذهن تان را برای کاهش وزن آماده کنید.

آماده کردن ذهن به قدری مهم است که می تواند کاهش وزن تان را به طرز چشمگیری چند برابر کند. در مقابل اگر ذهن تان آمادگی لازم را نداشته باشد، بین راه خسته می شود و موجب می شود که شما از ادامه رژیم غذایی، ادامه ورزش و… نا امید و بی اراده شوید. پس توجه داشته باشید که در پروسه لاغری با ذهن حتما از تکنیک های درست برای آمادگی ذهن استفاده نمایید.

سوخت و ساز پایین بدن

یکی از مهم ترین علت هایی که سرعت کاهش وزن را پایین می آورد، می تواند مربوط به مشکلاتی از قبیل تیروئید، سطح کورتیزول، مشکلات غده آدرنال، فعالیت پایین بدنی و  رژیم غذایی نادرست باشد. پایین بودن سوخت ساز بدن ارتباط مستقیمی با نوع رژیم غذایی و میزان فعالیت بدنی دارد. البته عوامل دیگری مثل کم آب شدن بدن، سن افراد، تغییرات هورمونی، ژنتیک فرد ،پایین بودن بافت عضلانی، کمبود خواب و مدیتیشن نیز می تواند موجب کاهش سوخت ساز بدن شود.

سوخت و ساز بدن عاملی نیست که نتوان آن را تغییر داد. شما با تغییر سبک زندگی می توانید به راحتی میزان سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید.

نداشتن خواب کافی

از دیگر عواملی که می تواند بر روی سرعت کاهش وزن تاثیر مستقیم بگذارد، کمبود خواب است. بی خوابی یکی از عواملی است که می تواند موجب افزایش استرس  و اضطراب نیز بشود. پس اگر به دنبال کاهش وزن اصولی هستید باید ساعت خواب خود را تنظیم کنید تا در کنار رژیم غذایی و ورزش، خواب کافی داشته باشید.

چنانچه تمامی این مواردی که برای تان ذکر شد را رعایت کنید و سبک زندگی تان را تغییر دهید، قطعا نتایج آن را با کاهش وزن مناسب و مد نظرتان خواهید گرفت؛ اما اگر یک روز سبک زندگی تان را عوض کردید و روز دیگر باز همانند روز های قبل عمل کردید، نتیجه درستی را از کاهش وزن دریافت نخواهید کرد. استفاده از غذا های پروتئینی، میوه ها، سبزیجات، گیاهان و… می تواند کمک بسزایی را به کاهش وزن شما کند.

جهت مشاوره لاغری می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از خدمات ما در کاهش وزن، کاهش سایز و… بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *