تیپ شخصیتی ۷ اناگرام (ماجراجو و خوش گذران)

تیپ شخصیتی 7 اناگرام ماجراجو و خوش گذران
اگر در خانواده و اطرافیانتان  کسانی را می شناسید که از این شاخه به آن شاخه می پرند و فعالیت ثابتی ندارند. ظاهر زندگی شان نامنظم و آشفته است. این افراد شخصیتی دارند که به تیپ شخصیتی ۷ اناگرام یعنی افرادی ماجراجو و خوش گذران معروف هستند.

تیپ شخصیتی ۷ اناگرام: ماجراجو و خوش گذران

ویژگی های تیپ شخصیتی ۷ انیاگرام: شوخ طبع، بی ثبات، آزادی طلب، اجتماعی، خلاق، فعال، سر به هوا، اهل دل، مشتاق، خوش خو، خوش قلب، پر انرژی

برخی دیگر از ویژگی های تیپ شخصیتی ۷ اناگرام عبارت است از: خلاقیت در کسب و کار ، کار آفرین ، تنوع طلب ، خوش بین ، هیجان را زیاد دوست دارند ، از قانون و مقررات فراری هستند و علاقه مند به ورزش و مطالعه. حاضر جواب و ساده لوح و خوش نیت هستند.

 • شعار درونی آنها این است که : دنیا برای لذت بردن و خوش گذرانی است.
 • کشور هایی که بیشترین افراد با این تیپ شخصیتی را دارند : فنلاند ، هلند ، دانمارک
 • شغل هایی که مناسب این تیپ شخصیتی است : شغلهای دسته جمعی مثل ورزش ، مشاور کسب و کار ، و ایده پرداز .

خصوصیات بارز تیپ شخصیتی ماجراجو و خوش گذران

به صورت کلی تیپ شخصیتی ۷ ، شغلی که مستقل و آزادی زمانی داشته باشد را می پسندد. ارتباط برقرار کردن با این تیپ ها آسان است و به دیگران زیاد نزدیک نمی شوند. نزدیک نشدن به دیگران به این علت است که وابسته نشوند. روابط عمومی بالایی دارند و شوخ طبع و بذله گو هم هستند. این افراد بسیار خوش گذران و مشتاق، انجام کار های هیجان انگیز اند. این افراد از مسئولیت فراری هستند. این افراد از محدودیت می ترسند و دوست دارند از نظر عاطفی سر خوش باشند. 

این افراد عاشق زندگی هنجان انگیز، ماجراجویانه و شگفت انگیز اند. افراد با تیپ شخصیتی ماجراجو، ایده های طلایی دارند و بیشتر اوقات خوش حال و شاد هستند. افراد تیپ شخصیتی خوش گذران، همیشه از شوخی و بذله گویی به عنوان روش دفاعی استفاده می کنند. این تیپ افراد همیشه شروع کننده کار ها هستند؛ اما آنها را به پایان نمی رسانند. افراد با تیپ شخصیتی ۷، افکار، اهداف و برنامه های گونانی در ذهن خود دارند. کاملا پر انرژی و مثبت اندیش هستند. 

پیشنهاد ما برای یادگیری و درک بهتر تیپ شخصیتی ۷ انیاگرام، مطالعه مقاله اناگرام چیست می باشد.

نمودار و فلش های تیپ شخصیتی ۷ اناگرام

برای رشد و پیشرفت شخصیتی، این تیپ باید به سمت فلش هایش حرکت کند به سمت تیپ شخصیتی ۱ که نظم، مقررات و چهارچوب را در زندگی‌اش بگنجاند و سمت فلش ۵ (تیپ شخصیتی ۵ اینیاگرام) که درون گرا شود و کمی عمیق تر به زندگی فکر کند و محتاط تر عمل کند. 

 

فلش های تیپ هفت
بال های تیپ هفت

و همچنین از بال هایش استفاده کند ، از بال ۸ (تیپ شخصیتی ۸ اناگرام) که اهل عمل است و می تواند ایده هایش و خلاقیتش را به صورت عملی انجام دهد و همین طور از بال ۶ (تیپ شخصیتی ۶ آناگرام) استفاده کند تا بتواند کمتر ریسک کند و تنوع طلبی اش را کمتر کند و متعهد به خانواده و مسئولیت پذیر ترشود و خودش را محدودتر کند. این نمدار برای تیپ شخصیتی ۷ طراحی شده است.

مشاغل مناسب برای تیپ شخصیتی ماجراجو و خوش گذران

با توجه به تیپ شخصیتی این افراد، میتوان گفت که در هر کاری وارد شوند، بسیار خلاق هستند. این افراد می توانند در کارشان نوآوری داشته باشند. تیپ شخصیتی ۷ در رشته های فنی، سیاسی، موسسه های دولتی و… می تواند نوآوری و خلاقیت بسیاری داشته باشد و با ذهنی باز فعالیت کند. عاملی که این تیپ افراد را آزار می دهد این است که نتوانند انرژی ذهنی خود را خالی کنند و در یک فضای بسته و محدود قرار بگیرند.

زندگی مشترک با تیپ شخصیتی خوش گذران

زندگی با تیپ شخصیتی ماجراجو، زندگی شاد و پر انرژی می باشد. همسران این افراد تجربه های شیرین و به یاد ماندنی را در کنار این تیپ شخصیتی، تجربه خواهند کرد. تیپ شخصیتی ۷ با تیپ شخصیتی ۵ زندگی مشترک کمی دشواری را خواهند داشت؛ چرا که تیپ شخصیتی ۵ اینیاگرام بسیار مطالعه می کند و فضایی محدود را برای خودش می سازد. این دو تیپ طبق نمودار با هم ارتباط دارند. ما به طور قطع نمی توانیم بگوییم که کدام تیپ شخصیتی با هم می سازند و زندگی خوبی دارند و کدام تیپ ها با هم نمی سازند. 

منبع: https://www.enneagraminstitute.com/type-7

6 دیدگاه

 1. پگاه گفت:

  من متاسفانه این تیپ شخصیتی رو دارم

  • Mona گفت:

   چرا متاسفانه! این تیپ انقدر محاسن داره که خیلی زندگی رو قشنگ میکنه

   • مدیر وبسایت گفت:

    بله , تیپ شخصیتی ۷ ویژگی های زیادی داره که می تونه ازش استفاده کنه , و ضعف ش را آگاهانه پوشش بده و رشد بده یعنی به سمت فلش و تیپ ۱ بره که نظم و مسولیت پذیری را زیادتر کند.

 2. بی نام گفت:

  عالی بود ممنون

 3. Sepehr گفت:

  عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *