تیپ شخصیتی کمالگرا و مصلح

تیپ شخصیتی صلح طلب
تیپ شخصیتی صلح طلب

تیپ شخصیتی یک : کمالگرا و مصلح

دقیق ، ریزبین ، منظم ، اصلاح طلب ، جدی در کار ، با مسئولیت ، معنوی نگر و خیرخواه ، کمال گرا و ایده آل طلب ، پر توقع ، متعهد ، کوشا ، فعال ، نتیجه گرا ، با وجدان

اصولاً این افراد کیفیت خیلی برایشان مهم است و احترام گذاشتن، اصطلاحاً بزرگی و کوچکی برایشان مهم است . بیشتر مواقع اتوکشیده و خیلی شیک پوش هستند و به دلیل اینکه خیلی دقیق و جزئی نگر هستند ، کارهایشان را با تعلل انجام میدهند و زمانی ناراحت می شوند که چرا دیگران بی مسئولیت هستند و کارهایشان را دقیق و خوب و درست مثل خودشان انجام نمی دهند ، اکثر مواقع اولویت زندگیشان کارشان است و خیلی متعهد به خانواده و فرزندانشان هستند.

وقتی دریک شغلی در پست کاری قرار می گیرند ، متعهد و مسئولانه و ریزبین و دقیق هستند و شغل های مدیریتی برای این تیپها خیلی عالی است ، این تیپ ها برنامه ریز و بازرس خوبی هستند. اگر بخواهیم ارتباطمان را با آنها حفظ کنیم آیا با آنها صحبت کنیم روبرویشان نمی ایستیم و اگر تقاضایی داریم ، کنارشان می ایستیم یا با زاویه صحبت می کنیم ، اصولا آنها افراد منطقی هستند.

  • شعار درونی آنها : اگر به حرف من گوش کنند موفق می شوند.
  • کشورهایی که اکثریت این تیپ شخصیتی را دارند : آلمان و ژاپن هستند .
  • شغل هایی که مناسب این تیپ شخصیتی هستند : مدیریت ، بازرس ، مسئول دفتر ، حسابداری

جهت رشد این تیپ ها به سمت فلش ۷ می باشد وگاه می بایست برای کامل شدن و پیشرفت کردن به آن سمت حرکت کنند .

گاه از آن جدیت و ایده آل گرایی بیرون بیایند و به سمت شوخ طبعی و خوشگذرانی و ریسک پذیری حرکت کنند و همینطور به سمت تیپ ۴ حرکت کنند که احساساتی باشند و بعد هنرشان را افزایش بدهند.

فلش های تیپ یک
بال های تیپ یک

استفاده از بال ها هم مهم می باشد وهر تیپ باید از ویژگی های همسایه خود استفاده کند ، مثلا از تیپ ۲ که خیلی احساساتی و کمتر منطقی هستند و تمرکزشان روی دیگران و کمک رسانی است.

و همینطور از همسایه ی دیگرش که تیپ ۲ است استفاده کند که اجتماعی – فداکار- برونگرا – امدادرسان – هیجانی – دلسوز- پرستار- سنگ صبور همه هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mahdavinasab_official

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.