هدف در زندگی

هدف در زندگی

هدف از زندگی چیست؟ سوالی که شاید ذهن خیلی از ما را درگیر خود کرده باشد و به دنبال جوابی برای آن باشیم. سوالات زیادی در زندگی ذهن مان را درگیر می کند، اینکه برای چه چیزی اینجاییم؟ به کجا باید برسیم؟ چگونه هدف زندگی خود را پیدا کنیم؟ ماهیت زندگی چیست و چرا باید کار کنیم تا پول در بیاوریم و سوالاتی از این قبیل که با خواندن این متن به ذهنتان آمده است. قطعا هدف در زندگی هر فرد برای خودش، خیلی ارزشمند و مهم است.

برخی از افراد هدفشان از زندگی رسیدن به پول و ثروت زیاد تر است، برخی هدفشان بچه دار شدن، برخی خریدن خانه و ماشین و… . هدف ها و خواسته های ما از زندگی بسیار متفاوت است؛ اما به طور کلی، همه افراد باید بدانند هدف زندگی شان چیست و برای چه چیزی زندگی می کنند. همان طور که در مقاله هدف چیست و چه کاربردی در زندگی دارد گفتیم، افرادی که در زندگی شان هدف ندارند، افرادی کلافه و سردرگم هستند که از این شاخه به آن شاخه می پرند و هیچ ثباتی در زندگی ندارند.

ما در این مقاله قصد داریم تا هدف در زندگی را به طور کامل شرح دهیم و بگوییم که صاحب نظران در رابطه با اهداف زندگی چه نظریه ای داشتند. با ما همراه باشید و چنانچه نیاز به مشاوره و صحبت با فردی معتمد را داشتید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

هدف زندگی برای کودکان

هدف در زندگی یکی از مهم ترین مسائلی است که باید به کودکانمان بیاموزیم. از همان ابتدای کودکی باید به آنها هدف بدهیم؛ اما چگونه؟

به عنوان مثال به فرزند خود بگوییم “اگر فلان کار رو برای من انجام بدی بت جایزه می دم”، “اگر بتونی مشق هات رو قشنگ بنویسی و درس هات رو بخونی میبرمت پارک”، “اگر نمره ات تو کلاس خیلی خوب یا ۲۰ بشه بت قول میدم چیزی رو که دوست داری بخرم” و… . تمامی این تکنیک ها موجب می شود که کودک شما درک کند که برای رسیدن به خواسته و هدفی باید کاری را انجام دهد و تلاش کند. این کار موجب می شود که در آینده هم هدف های خود را دنبال کند و برای رسیدن به چیز های خوب و خوب تر از هیچ تلاشی دست بر ندارد.

هدف زندگی کودکان را باید بگذاریم خودشان انتخاب کنند و ما در کنارشان با حمایت از آنها، راهنمایی شان کنیم که چه کاری درست و چه کاری اشتباه است. این کار موجب می شود که کودکان قدرت انتخاب داشته باشند و احساس کنند که شما پشتیبان آنها هستید. سعی کنید به کودکان خود اعتماد به نفس و عزت نفس بدهید و آنها را در مسیری که دوست دارند و به صلاح شان است همراهی کنید.

هدف از زندگی

هدف از زندگی چیست؟

هدف در زندگی هر کس متفاوت است. اما به طور کلی هدف همه ما رسیدن به خواسته ها و آرزو هایمان است. زندگی همانند یک جاده است که باید مقصدی داشته باشد. زندگی بدون مقصد، بیهوده و بی ارزش است. در این مسیر رسیدن به اهداف هرکس با آگاهی های لازم گام بر می دارد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که این جاده، پُر از پیچ و خم های زیادی است و کسی به مقصد نهایی خواهد رسید که تمامی این پیچ و خم ها را بگذراند و از ادامه مسیر خسته و نا امید نشود. کسانی که در بین مسیر از پیچ و خم ها و شکست هایی که می خورند نا امید می شوند، قطعا به اهداف خود نخواهند رسید.

همان طور که در مقاله هدف زندگی گفتیم، هر کس با دید خود به زندگی نگاه می کند و اهداف متفاوتی در زندگی دارد. برخی از افراد چندین هدف کوچک و یک هدف بزرگ دارند و برخی دیگر هدف های بزرگ زیادی در زندگی دارند. نکته مهم اینجاست که آیا به این اهداف دست پیدا می کنند یا خیر؟

عوامل زیادی برای رسیدن به اهداف به ما کمک می کنند. عواملی مانند، انگیزه، خودباوری، ایمان، باور، و… که با داشتن تمامی این ویژگی ها می توان به اهداف زندگی دست پیدا کرد.

دیدگاه متفکران جهان در رابطه با اهداف زندگی

در این بخش به بررسی دیدگاه های متفکران جهان می پردازیم تا پاسخ مناسبی را برای سوال “هدف از زندگی چیست؟” بیابیم. نظریات این متفکران به نحوی است که با یک بار خواندن شما را تحت تاثیر قرار می دهد. من که هر بار این پاسخ ها را مطالعه می کنم واقعا تحت تاثیر قرار می گیرم.

  1. دیدگاه استیو پاولینا

این متفکر بیان می دارد که “هدف از زندگی، کشف و تجربه است”

این متفکر در سن ۱۹ سالگی در زندان به سلول انفرادی منتقل شد؛ اما امید خود را از دست نداد و در این شرایط به دنبال رشد شخصیت خود بود. این متفکر با پرورش شخصیت خود و تجربیاتی که به دست آورد، به یکی از بزرگ ترین و موفق ترین وبلاگ نویسان در جهان تبدیل شد. استیو در زمینه توسعه فردی محتواهای زیادی را در وبلاگ خود انتشار داد که به شما توصیه می کنم آن را مطالعه نمایید.

هدف از زندگی چیست
  • کریس گیل بیو

این متفکر بزرگ بیان می دارد که “هدف زندگی، می تواند یک چکمه و گربه ها باشند”

این جواب کریس شاید برایمان کمی عجیب و خاص باشد؛ اما جالب است بدانید که این فرد خودش هم خاص بود. این متفکر بزرگ می تواند به گونه ای شما را قانع کند که دلیلی برای پیروی از دیگران نداشته باشید و یا به زبان ساده تر مثل دیگران نباشید. این فرد معتقد است که اگر بخواهید، می توانید کاری کنید که به هیچ عامل بیرونی اجازه ندهید که شما را محدود کند. کریس به کل جهان سفر داشته است. شما می توانید ویدیو وی را با نام چکمه ها و گربه ها در فضای وب تماشا کنید.

  • میتو سیلور

این متفکر در جواب سوال هدف از زندگی چیست؟ بیان داشت “خداوند به انسان ها دو قدرت داده است، ۱-اراده و ۲-تصمیمگیری که ما باید از قلبمان برای پیدا کردن آن استفاده نماییم”

میتو یک آرتیست خیابانی است که در برخی از مواقع با یک دیوانه اشتباه گرفته می شود. این فرد در شهر نیویورک، همان طور که زیرپوشی را دور یک حیوان پیچیده و آهنگ می خواند، به شما می گوید که دم را غنیمت بشمارید. این فرد با تمام ویژگی های خاصی که دارد، در شهر نیویورک فردی عاقل به حساب می آید.

  • دالایی لاما

این متفکر که در حال حاضر رهبر بوداییان است، بیان می دارد که “شاد بودن هدف واقعی زندگی است”.

دالایی لاما در اصل لقبی برای رهبر بوداییان است. این فرد معتقد است که شاد بودن هدف واقعی زندگی می باشد؛ چرا که خود این تجربه را دریافته که هرچقدر بیشتر به خوشحالی دیگران اهمیت دهد، احساس خوبی در وی ایجاد می شود. این فرد حتی معتقد بود که محبت کردن به دیگران، ناخودآگاه ذهن را آرام می کند و به فرد حس قدرت می دهد. او معتقد بود که اگر با هر مانعی در زندگی مقابله نمایید، در زندگی تان موفق می شوید.

  • بایرون کیتی

این فرد بیان می دارد که ” برای پاسخ به سوال هدف از زندگی چیست؟، باید این را بدانیم که هدف از زندگی چه چیز هایی نیست”

شاید برایتان عجیب باشد اما این فرد، در طول زندگی اش به بیماری افسردگی مبتلا شده بود و چند بار هم دست به خود کشی زده بود؛ اما درست زمانی که درک عمیقی از زندگی پیدا کرد و دریافت که چگونه می تواند زندگی اش را تغییر دهد، توانست به تمام درد هایش غلبه کند. او درک کرده بود که “هر زمان باور های منفی را باور کند، برایش به در و رنج تبدیل می شود و اگر به آنها اهمیتی ندهد دیگر رنجی نمی بیند”. این طرز تفکر کاملا واقعی است و من به شما توصیه می کنم که حتما آن را امتحان کنید و باور های مثبت را درون خود تقویت نمایید.

  • رالف اسمارت

این متفکر بیان داشت که “هدف زندگی این است که به بهترین نسخه از خودمان تبدیل شویم”

این فرد، دیگران را تشویق می کند که آگاهی خود را بالا ببرند و از تمامی تصوراتشان فراتر بروند. رالف، درک عمیقی از مفهوم زندگی  داشت و به دیگران کمک می کرد تا بتوانند از پتانسیل واقعی خود استفاده کنند.

هدف زندگی
  • بری دونپورت

این متفکر بیان می دارد که “اهداف زندگی، آگاهانه و عاشقانه زیستن در تمامی لحظه ها است. همیشه آموختن و ماجراجو بودن، بی پروا عشق ورزیدن و گسترش صلح و مهربانی در تمامی لحظات زندگی”

بری فردی مشتاق در کمک به دیگران است تا آنها بتوانند خودشان را پیدا کرده و شور اشتیاق زندگی کردن را در خود تقویت کنند.

  • گری واینرچوک

این متفکر بیان دارد که “هدف در زندگی، میراث است که خانواده ام را در آینده هدایت می کند”

گری فردی بود که عاشق تبدیل احساسات به واقیت بود. وی موسس کمپانی سریال های بلند و کارفرمای رسانه اجتماعی بود که تلاش می کرد به انسان ها نشان دهد که در این عصر هیچ دلیل وجود ندارد که کارهایی را که خوش حالمان می کند را انجام ندهیم.

سخن پایانی

ما با خواندن این مطالب و مشاهده محیط اطرافمان می توانیم دریابیم که برای رسیدن به اهدافمان تمام سعی و تلاشمان را می کنیم. همچنین در این مسیر نباید از خودمان غافل شویم و بای کارهایی را در راستای تقویت روحیه خود انجام دهیم. ممکن است در مسیر رسیدن به اهداف زندگی با مشکلات و سختی های زیادی رو برو شویم؛ اما باید شجاعت و روحیه ای قوی داشته باشیم تا این مشکلات مانع راه ما نشوند.

شما عزیزان می توانید برای راهنمایی های بیشتر و آگاهی از چگونگی انتخاب اهداف و چگونگی پیدا کردن هدف در زندگی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با خانم مهدوی نسب در این رابطه مشورت نمایید. همچنین اگر خودتان را در زندگی گم کرده اید و نمی دانید چه مسیری درست است و چه مسیری غلط و یا نمی دانید هدف از زندگی کردن چیست با یک تماس و صحبت با متخصصین ما در این زمینه به راحتی مشکل خود را حل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *