هیپنوتراپی برای لاغری

هیپنوتراپی برای لاغری

یکی از دغدغه های امروز اکثر بانوان، لاغر شدن بدون بازگشت است؛ اما برای برخی از افراد گرفتن رژیم های سنگین و ورزش های سخت بسیار مشکل است. همه ما به دنبال ساده ترین راه برای لاغر شدن هستیم ولی هیچگاه به وزن دلخواهمان نمی رسیم؛ اما علت آن چیست؟ بسیاری از تحقیقات ثابت کرده است که در فرایند کاهش وزن،هیپنوتراپی برای لاغری بدون بازگشت ذهن و روان تاثیر بسیار بالایی دارند که فرد با به دست گرفتن کنترل این دو می تواند نه تنها به صورت اصولی به وزن دلخواه خود برسد بلکه می تواند آن را تثبیت و بدون بازگشت کند. یکی از رایج ترین روش هایی که امروزه محبوبیت بسیاری پیدا کرده است، هیپنوتراپی برای لاغری می باشد.

آیا واقعا می توان با هیپنوتیزم وزن را کاهش داد؟

اضافه وزن داشتن و چاقی را نمی توان یک عیب به حساب آورد، بلکه یک عامل نازیبایی به حساب می آید که می توان آن را بر طرف کرد. چاقی بیش از حد می تواند مشکلات بسیاری را با خود به همراه آورد اعم از دیابت، سرطان، فشار خون، آرتریت، مشکلات قلبی و عروقی، آپنه خواب و بسیاری دیگر از مشکلات. به همین دلیل برنامه های غذایی و ورزشی بسیاری برای کاهش وزن وجود دارد.

هیپنوتیزم یا هیپنوتراپی برای لاغری شیوه ای است که با استفاده از آن شما می توانید تمرکز تان را افزایش دهید و احساس آرامش بیشتری داشته باشید. محققان ثابت کرده اند که این روش در کم کردن وزن بسیار موثر است و تمرکز و دقت فرد را افزایش می دهد. هیپنوتراپی زمانی اتفاق می افتد که ضمیر ناخودآگاه فعال بوده و ضمیر خودآگاه در آرامش کامل قرار دارد.

پزشکان از هیپنوتراپی در درمان افسردگی، تغییر عادت با استفاده از روش های ان ال پی، ترک سیگار، اختلالات روانی و خلقی و تسکین درد ها استفاده می کنند. این روش به شما کمک می کند که موانعی را که جلوی رسیدن شما به موفقیت را گرفته اند، شناخته و رفع شوند. هیپنوتراپی برای لاغری پایه و اساس علمی دارد که همراه با تغذیه مناسب و ورزش است.

این روش در سال ۲۰۱۴ بر روی ۶۰ بانوی تپل صورت گرفت. نتیجه این آزمایش نشان داد که افرادی که با استفاده از هیپنوتراپی لاغر می شوند، نسبت به دیگر روش ها وزن بیشتری کم می کنند.

آیا همه می توانند هیپنوتراپی برای لاغری را امتحان کنند؟

افراد زیادی هستند که از این روش استفاده کرده و نتایج فوق العاده ای را کسب کرده اند. شاید برای خوده ما هم پیش آمده باشد که تصمیم گرفتیم به باشگاه برویم و رژیم مناسب بگیریم؛ اما پس از چند جلسه خسته شده و از رفتن به باشگاه و رعایت رژیم نا امید می شویم. در برخی از موارد هم وقتی پس از گذشت ۲ هفته نتیجه ای نمی گیریم، پشیمان می شویم و کلا رژیم و ورزش را کنار می گذاریم.

برای جلوگیری از این موارد ما روش لاغری با هیپنوتیزم را بر می گزینیم. ضمیر ناخودآگاه ما محلی است که تمام افکار، احساسات و عادت های ما در آن قرار گرفته و هیپنوتیزم روی آن کار می کند. مطالعات در رابطه با هیپنوتراپی برای لاغری نشان داده است که ۹۳ درصد افراد از این روش نتیجه گرفته اند و همه می توانند از این روش استفاده کنند. روش دیگری هم که قبل از شروع رژیم و ورزش بهتر است آن را امتحان کنید تا با آمادگی ذهنی شروع به کاهش وزن نمایید لاغری با ذهن می باشد.

باید بگوییم، افرادی که به دنبال درمان سایر بیماری های روانی مثل استرس، اضطراب، افسردگی، تغییر خلق و خوی و… هستند، می توانند با استفاده از این روش به راحتی بهبود یابند. هیپنوتیزم هیچ محدودیت سنی ندارد و افرادی می توانند از آن نتیجه بگیرند که آن را درک کرده و به آن باور داشته باشند.

لاغری با هیپنوتیزم

انواع هیپنوتیزم

هیپنوتراپی انواع مختلفی دارد که متخصص بر اساس فاکتور های درونی و بیرونی شما، تشخیص می دهد که چه نوع هیپنوتیزمی مناسب شماست. پس شمایی که قصد کاهش وزن و لاغری را دارید با کسی که می خواهد روانش را درمان کند قطعا یکسان نیستید و روش های درمانتان متفاوت است. هیپنوتیزم انواع مختلفی دارد که عبارت است از:

 1. هیپنوتراپی شناختی رفتاری
 2. هیپنوتراپی اریکسونی
 3. هیپنوتراپی سایکو دینامیک یا روان پویایی

هیپنوتراپی شناختی رفتاری

این نوع هیپنوتیزم برای افرادی است که از استرس و اضطراب شدید و اختلالات روحی رنج می برند. در این نوع درمان هیپنوتیزم با درمان رفتاری شناختی ترکیب شده است و به بیماران کمک می کند که بتوانند بر اختلالات روحی و استرس شان غلبه کنند و زندگی شان را بهبود بخشند.

هیپنوتراپی اریکسونی

هیپنوتیزم اریکسونی، توسط میلتون اچ اریکسون ارائه شده است که درمانی غیر مستقیم دارد. این نوع هیپنوتراپی به گونه است که فرد درمانگر با داستان سرایی ها و ارائه کردن توصیه هایی به درمان فرد می پردازد.

هیپنوتراپی سایکو دینامیک یا روان پویایی

این نوع هیپنوتراپی با مطالعه کردن عملکرد های مختلف انسان، برای تحت تاثیر قرار دادن شخصیت و ضمیر ناخودآگاه انجام می شود که تاثیر فوق العاده ای بر انسان می گذارد.

۷ روش که هیپنوتراپی لاغری در کاهش وزن به شما کمک می کند

در این قسمت ۷ روش هیپنوتراپی برای لاغری بیان می کنیم تا با استفاده از آنها لاغری ساده و بدون بازگشت را تجربه کنید.

کنترل عادت زیاد غذا خوردن برای سریع لاغر شدن

مهمترین مشکل افرادی که می خواهند به وزن ایده آل خود برسند، این است که پس از مدتی که رژیم غذایی را رعایت کردند نمی توانند آن را ادامه دهند. هیپنوتراپی برای لاغری بر روی ضمیر ناخودآگاه ما کار می کند و عادات غذایی مان را بهبود می بخشد. این نوع درمان به ما کمک می کند که بر روی وعده های غذایی خود کنترل بیشتری داشته باشیم و رژیم مان را بهتر از قبل حفظ کنیم. نتیجه را زمانی به چشم می بینید که در مقابل یک خوراکی خوشمزه نمی توانید مقاومت کنید؛ اما هیپنوتیزم این امکان را به شما می دهد که به راحتی این تمایل را کنترل نمایید.

افزایش اعتماد به نفس

شاید برای شما سوال باشد که افزایش اعتماد به نفس چگونه باعث کاهش وزنمان می شود؟ باید بگویم که قدرت هیپنوتیزم این امکان را فراهم می آورد که اعتماد به نفس شما افزایش یابد و این افزایش باعث می شود که شما کمتر به خوردن تنقلات گرایش پیدا کنید.

درمان پرخوری عصبی

جلوگیری کردن از حمله های پرخوری

یکی از مشکلاتی که بر اثر رعایت رژیم و کنترل غذا پیش می آید، حمله های پرخوری است. در این نوع حمله شما تمایل پیدا می کنید که در مدت زمان کوتاهی غذا های زیاد و پر کالری بخورید. اکثر کسانی که رژیم گرفته اند این نوع حمله ها را تجربه کرده و برخی از آنان بعد از این تجربه رژیم شان را کنار گذاشته اند. هیپنوتراپی برای لاغری به شما این قابلیت را می دهد که ترمزی برای ذهنتان ایجاد کنید و کنترل بیشتری را بر روی این حمله ها داشته باشید.

ریشه یابی پرخوری برای کاهش وزن

همه ما در شرایط خاصی پر خوری می کنیم به عنوان مثال من هنگامی که استرس می گیرم و یا عصبی می شوم حسابی غذا می خورم یا هرچیزی که دم دستم باشه رو می خورم و اون لحظه به این پر خوریه فکر هم نمی کنم. هیپنوتیزم به شما کمک می کند که استرس و خاطراتی را که باعث عصبی شدن شما می شود را درمان کنید و از این پر خوری که باعث اضافه وزن شما شده است، جلوگیری نمایید.

افزایش انگیزه برای ورزش

ورزش کردن و انجام حرکات ورزشی حتی در خانه هم برای برخی از ما سخت و دشوار است و به دنبال انگیزه ای هستیم برای ورزش کردن. هیپنوتیزم این امکان را برای ما فراهم می آورد که این موانع را پشت سر بگذاریم و انگیزه ای زیادی را برای ورزش به دست آوریم.

افزایش انگیزه برای رعایت کردن رژیم های غذایی

همه ما سختی ورزش و رعایت رژیم غذایی را کشیده ایم. نخوردن غذا های مورد علاقه مثل پیتزا و ساندویچ در طولانی مدت بسیار دشوار می باشد و حتی ممکن است در اواسط دوره هم آن را رها کرده باشید. انگیزه یکی از مهم ترین عامل در رعایت رژیم و برنامه غذایی می باشد که با هیپنوتراپی برای لاغری می توانند این ویژگی را در خود تقویت کنید.

تعیین هدف

اولین و اصلی ترین اصول برای کاهش وزن، داشتن هدف و تمرکز روی آن است. نداشتن هدف معین احتمال شکست را بسیار افزایش می دهد و احتمال پیروزی را کاهش. هیپنوتیزم به شما کمک می کند که تمرکزتان را بر روی هدف افزایش دهید.

هیپنوتراپی برای لاغری چه عوارضی دارد؟

تا به الان هیچ گزارشی را مبنی بر عوارض لاغری با هیپنوتیزم ارائه نداده اند؛ چرا که این شیوه فواید بسیاری دارد. برخی از نتایجی که محققین ارائه دادند عبارت است از:

 1. فراموشی موقت
 2. توهمات بصری
 3. تغییر دریافت رنگ ها و اشیا

این نکته را به خاطر داشته باشید که لاغری با هیپنوتیزم معجزه نمی کند و یک روش علمی است که با استفاده از آن می تتوان وزن را کاهش داد. این نوع کاهش وزن نیاز به صبر دارد و باید برای رسیدن به نتیجه تلاش بسیار کرد.

لاغری با هیپنوتراپی

فواید لاغری با هیپنوتیزم

لاغری با هیپنوتیزم فواید زیادی دارد که ما در این قسمت به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 1. هیپنوتیزم برای درمان استرس و اضطراب
 2. هیپنوتراپی برای درمان دیابت بسیار مفید است؛ چرا که به بهبود متابولیسم، کاهش قند و تنظیم وزن بدن کمک بسزایی می کند.
 3. هیپنوتیزم برای حفظ وزن و افزایش انگیزه برای ورزش کردن.
 4. هیپنوتراپی برای تقویت خودکنترلی در خوردن هله هوله های غذایی که کالری بالایی دارند.
 5. هیپنوتیزم برای کنترل اشتها و اختلالات پر خوری

سخن پایانی

یکی از مهم ترین اصول در هیپنوتراپی برای لاغری این است که شما ذهنتان را به گونه ای آموزش دهید که به سمت خوراکی ها و غذا های سالم برود و از غذا های پر کالری، حمله های پر خوری و خوردن هله هوله دوری کند. اگر شما آموزش هیپنوتیزم را بر خلاف ارزش ها و باور هایی که دارید انجام بدهید هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت؛ اما آرامش عمیقی را در طول دوره تجربه خواهید کرد.

جلسات درمانی برای لاغری با هیپنوتیزم کاملا مشخص نیست؛ چرا که تیپ بدنی هر فرد با دیگری متفاوت است. پس بهترین کار برای کاهش هزینه ها برای شرکت در جلسات درمان هیپنوتراپی، استفاده از فیلم ها و فایل های سابلیمینال است که امروزه محبوبیت زیادی بین افراد پیدا کرده است.

4 دیدگاه

 1. نگار گفت:

  با سلام ،مقاله لاغری با هیپنوتیزم جالب بود ، لطفا از تجربه کسانی که از این پکیج استفاده کردند ، صحبت کنید یا مصاحبه کنید .تشکر

 2. مدیر وبسایت گفت:

  Tank you

 3. مدیر وبسایت گفت:

  Tank you

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *