جملات انگیزشی تکان دهنده

جملات انگیزشی

جملات انگیزشی

می خواهید روزتان را پر انرژی شروع کنید و یا بی انرژی و کسل کننده؟ پاسخ به این سوال می تواند روزتان را به بهترین و یا بدترین حالت ممکن تبدیل سازد.  شاید باور  این جمله برای شما سخت باشد؛ اما تحقیقات علمی در زمینه روانشناسی ثابت کرده است که جملات، کلمات و… دارای انرژی هستند و تاثیر مستقیمی بر احساسات و افکار شما می گذارد. اگر می خواهیم زندگی سرشار از شادی، امید و انگیزه بسازیم، مهم است که چه طرز فکری داریم. جملات انگیزشی و مثبت می توانند تاثیر فوق العاده ای بر زندگی مان داشته باشند.

وبینار لاغری با ذهن

تصور کنید در مسابقات المپیک، اگر شما به عنوان شرکت کننده در میدان مسابقه باشید، تمام هم تیمی هایتان شما را تشویق می کنند. این تشویق کردن به شما انرژی بیشتری می دهد تا بتوانید در آن مسابقه پیروز میدان شوید. البته موارد دیگری هم وجود دارد که در میدان مسابقه، تعیین کننده برنده و بازنده بودن شما است و فقط تشویق نمی تواند منجر به موفقیت شما شود.

در مقاله جملات انپکیج هدف سازیگیزشی باید بگوییم، وجود انگیزه درونی، تلاش، طرز فکر، هدف و… تمام عواملی هستند که می توانند منجر به موفقیت و شکست یک فرد گردد. قطعا شما هم در این موضوع با من موافق هستید که کلمات بر روی احساسات ما تاثیر می گذارند. بدین شکل که اگر من یک روز از خواب بیدار شوم و جلوی آینه با خود بگویم “امروز چه روز مزخرفیه”، قطعا تا شب اتفاقات بد پشت سر هم برای من رخ میده و بر عکس اگر صبح بیدار شوم و با خود بگویم “امروز روز فوق العاده ای رو می سازم”، قطعا تا شب اتفاقات فوق العاده ای برایتان رخ می دهد تا روز شما را فوق العاده کند.

همانطور که می دانید افزایش انگیزه و استفاده از جمله انگیزشی می تواند تاثیر فوق العاده ای را بر زندگی شما گذارد. پس این تکنیک قدرتمند را از دست ندهید و با این جملات موفقیت آمیز زندگی تان را دچار تغییر و تحول کنید. من در این مقاله می خواهم بهترین و تاثیر گذار ترین جمله های انگیزشی را در اختیار شما عزیزان بگذارم تا با استفاده از آنها بتوانید انگیزه، تلاش و امید خود را افزایش دهید و در این جامعه دلیلی برای خوش حال بودن داشته باشید.

متن انرژی مثبت

بهترین جمله های انگیزشی

شما در این قسمت با بهترین سخنان انگیزشی و متن های کوتاه انگیزشی آشنا می شوید. بهتر است این جملات را یادداشت کرده و همیشه با خود به همراه داشته باشید تا در مواقع نا امیدی با خواندن آنها، انگیزه بگیرید.

 • در مقاله جملات انگیزشی این جمله را به خاطر داشته باشید، تلاش کنید رویا های خود را بسازید، وگرنه فرد دیگری برای ساختن رویا هایش شما را به کار می گیرد.
 • سوال اینجا نیست که چه کسی می خواهد به من اجازه ندهد، بلکه اینجاست که قرار است چه کسی جلوی من را بگیرد.
 • من از کار هایی که انجام داده ام هیچ وقت پشیمان نمی شوم؛ اما از فرصت ها و شانس هایی که برای انجام یک سری از کار ها از دست داده ام پشیمانم.
 • یکی از راز های موفقیت، داشتن نظم در انجام دادن کار ها است. حتی اگر میلی به انجام آنها ندارید ولی می دانید که بسیار مهم هستند و باید انجام دهید، پس از انجام دادن آن سر باز نزنید.
 • اگر تفکرات خود را تغییر ندهید، زندگی تان تغییری نخواهد کرد، موفقیت در همین جمله خلاصه شده است.
 • فرصت ها را شما خلق می کنید، آنها اتفاقی نیستند.
 • انگیزه داشتن برای تان هزینه ای ندارد؛ اما می تواند بسیاری از چیز ها را برای شما فراهم کند.
 • حضور در جامعه می تواند ۷۰ تا ۸۰ درصد موجب موفقیت شما شود البته اگر از فرصت های آن به خوبی استفاده کنید.
 • بالاترین لذت در زندگی، انجام کاری است که دیگران به شما می گویند “تو نمی توانی”
 • اگر در مسیری پیش می روید که هیچ مانعی روبرویتان قرار نیست، احتمالا به جایی هم نخواهید رسید.
 • به خودت ایمان داشته باش؛ چون تو قوی ترین شخص زندگی خودتی.
 • زمان شما کوتاه است پس وقت خود را صرف زندگی که متعلق به فرد دیگری است نکنید.
 • اگر شهامت رها کردن ساحل را نداشته باشید، پس هیچ وقت نمی توانید از اقیانوس عبور نمایید
 • هرچه بیشتر تلاش می کنید شانس های بیشتری به سراغتان می آید.
 • برای رسیدن به هدف باید از مرز خستگی بگذرید و نیرومند تر از توان خود باشید.
 • نترس، مکث کن، اگر می خواهی گریه کن؛ اما هیچ وقت تسلیم نشو.
 • جمله انگیزشی، قدم تازه و جدید برداشتن، دقیقا چیزی است که مردم از آن میترسند.
 • باید بخواهید تا بتوانید آن را انجام دهید.
 • یکی از بهترین جملات انگیزشی این است، بزرگترین ضعف هر کس در تسلیم شدن پنهان شده است.
 • من می توانم شکست را قبول کنم؛ اما دوباره تلاش نکردن را نمی توانم قبول کنم
 • امروز همان روزی است که باید برای هدف بزرگتر قدمی حتی کوچک برداشت.
 • موفقیت مجموعه ای از تلاش های کوچک است که روز به روز تکرار می شوند.
 • شجاعت مقابله با ترس است.
جمله های انگیزشی

برنامه هایی برای برانگیختگی

همان طور که در مقاله انگیزه چیست گفتیم، انگیزه به دو دسته تقسیم می شود، انگیزه درونی و انگیزه بیرونی. برای برانگیختگی این ویژگی باید برنامه هایی را تعیین کنیم که عبارت اند از:

 1. تعیین هدف: شما باید برای خودتان هدفی را تعیین کنید تا بدانید که برای موفقیت و رسیدن به چیزی زندگی می کنید. بهتر است برای زندگی خود چندین هدف انتخاب کنید و برای رسیدن به آن اهداف از هیچ تلاشی دست نکشید. بهتر است اهداف خود را به اهداف کوچک تر تقسیم کنید؛ چرا که با رسیدن به اهداف کوچک، انگیزتان بیشتر می شود.
 2. فکر کردن به علت کار هایی که انجام می دهیم: برخی اوقات ممکن است تصور کنید که هدفتان بیهوده است و شما فقط دارید وقتتان را سر آن تلف می کنید. در این لحظه شما انگیزتان را از دست داده اید و باید با سخنان انگیزشی و جملات انگیزشی مثبت و انرژی دهنده، انگیزتان را بالا ببرید.
 3. وظایفمان را تقسیم بندی کنیم: دسته بندی وظایف و مرتب کردن آنها به شما حس رضایت بهتری می دهد و باعث می شود که بتوانید کار هایتان را به موقع و سر وقت انجام دهید.
 4. زمان را مدیریت نماییم: هر فردی که می خواه به موفقیت برسد باید درست مدیریت کردن زمان را یاد بگیرد. برنامه ای از کار های روزانه تهیه کنید و روبروی هر کار زمان مشخصی را تعیین نمایید و سعی کنید در زمان تعیین شده کارتان را انجام دهید.
 5. کارهایمان را به فردا نیندازیم: افرادی که انگیزه بالایی دارند، کارشان را به فردا نمی اندازند و در همان روز و ساعت مشخص آن را انجام می دهند. در مقاله جمله های انگیزشی باید بگوییم، اگر شما عادت به تعویق انداختن کارهایتان را یاد بگیرید، انگیزتان کمتر شده و به موفقیتی که می خواهید دست پیدا نمی کنید. همچنین برای زود تر انجام دادن کار ها انگیزه کمتری دارید.
 6. برای خود مسئولیت تعیین کنیم و در برابر آن پاسخگو باشیم: برای اینکه بتوانید با جملات مثبت و انرژی دهنده، به موفقیت برسید، در قدم اول باید در برابر مسئولیت هایی که دارید، پاسخگو باشید. هنگامی که بدانید دیگران از شما انتظارات زیادی دارند و می خواهند که شما کارتان را در زمان مشخص و به بهترین شکل، انجام دهید؛ انگیزتان برای انجام وظایفتان به بهترین شکل بالا می رود.
 7. نگرش و رویکرد خود را تغییر دهید: در مقاله جملات انگیزشی باید بگوییم، اگر کاری را انجام می دهید که باب میلتان نیست و انگیزه ای ندارید باید نگرشتان را نسبت به آن کار تغییر دهید. به عنوان مثال مرتب کردن قفسه های بایگانی ممکن است در یک نظر کاری نباشد که فرد بخواهد آن را با انگیزه انجام دهد؛ اما از نظر فرد دیگری می تواند کاری باشد که با درست انجام دادن آن، مورد تقدیر و تشکر قرار گیرد.
 8. برای خودتان پاداش و مجازات تعیین کنید: با خودتان قرار بگذارید که اگر کار هایتان را به موقع انجام دادید، به خود پاداش خوبی می دهید. همچنین اگر کارهایتان را به تعویق انداختید، مجازاتی در انتظارتان است.
 9. خود را با پیامد های منفی انجام ندادن کارهایتان بترسانید: به عنوان مثال با خود بگویید که اگر کارم را به درستی انجام ندهم، رییسم با من به مشکل می خورد و یا ذهنیت منفی از من پیدا می کند. این اخطار ها باعث می شود کارتان را به موقع و با کیفیت انجام دهید.
 10. برای خودتان یک کارنامه انجام وظایف درست کنید سعی کنید: برای خودتان یک کارنامه درست کنید و کار هایی را که موفق به انجام آن شده اید را یادداشت نمایید. این کارنامه انگیزه شماست؛ چرا که شما میبینید که در بسیاری از کار ها موفق بوده اید. همچنین شکست های پیش  رویتان شما را نا امید نمی کند.
 11. اطرافتان را با افراد مثبت اندیش پر کنید: همان طور که در مقاله قانون جذب گفتیم، تمام کلمات و جملات انرژی داشته و بر روی ذهن افراد تاثیر می گذارد. جمله های انگیزشی و یا متن انرژی مثبت نیز می تواند بر روی انگیزه و موفقیت شما تاثیرگذار باشد. دوستان و اطرافیانتان نیز می توانند تاثیر مستقیم بر روی شخصیت شما گذارند. پس بهتر است اطرافتان را با افراد مثبت اندیش پر کنید تا در هر لحظه به شما امید دهند.

سخن پایانی

در مقاله جملات انگیزشی ، دریافتیم که تا امیدی پایان راه نیست و می توان با سخنان انگیزشی، امید و زندگی را به راحتی بازگرداند. پس در هر راهی که هستید، حتی اگر شکست خوردید باز هم به آینده فکر کنید. آینده ای که با ایستادن در برابر شکست ها می توانید آن را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mahdavinasab_official

ما را در اینستاگرام دنبال کنید