آیا نخوردن شام باعث لاغری می شود ؟

لاغری با نخوردن شام

لاغری با نخوردن شام

شاید شما هم تا به حال به این موضوع فکر کرده باشید که نخوردن یکی از وعده های غذایی می تواند م‌جب کاهش وزن و سایز شود. حذف یکی از وعده های اصلی غذایی نه تنها موجب کاهش و ن نمی شود بلکه به بدنتان آسیب می رساند. وعده غذایی مثل شام، به هیچ عنوان نباید حذف شود بلکه باید با تغییر عادات غذایی، نوع غذا و… آن. ا اصلاح کرد. ما در این مقاله به صورت کامل این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم و اطلاعات جامعی. را در رابطه با نخوردن غذا، حذف وعده های غذایی، زمان مناسب برای شام خوردن و… به شما عزیزان ارائه می دهیم.

لازم به ذکر است که بگوییم، افرادی که قصد شان کاهش وزن و کاهش سایز است، می توانند از پکیج لاغری با ذهن ما استفاده نمایند و یک دوره اصولی را با ما تجربه کنند. همچنین می توانند با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند و از مشاوره های خانم مهدوی نسب بهره مند شوند.

حذف وعده غذایی شام

بسیاری از افراد عادت کرده اند دیر وقت شام بخورند، برخی دیگر نیز می خواهند با نخوردن شام وزن شان را پایین بیاورند. اضافه وزن و چاقی یکی از رایج ترین مشکلات امروزه مردان و زنان می باشد که عوارض و بیماری های بسیار زیادی را به دنبال دارد. افراد چاق معمولا به بیماری های فشار خون، دیابت، چربی خون و…. مبتلا هستند و به دنبال راهی برای درمان چاقی می گردند.

پکیج لاغری با ذهن

امروزه روش های زیادی برای کاهش وزن و کاهش سایز وجود دارد که اراده و انگیزه بالایی می خواهد. لاغری با ذهن و لاغری با قانون جذب دو روش نوین برای کاهش وزن هستند که نتایج چشمگیری را بر روی افراد گذاشته اند.

توجه داشته باشید که خوردن وعده های مناسب غذایی در زمان مناسب و به اندازه موجب چاقی نخواهد شد. بلکه عادات غذایی اشتباه و خوردن انواع فست فود، روغن های سرخ کردنی، غذا های سرخ کردنی، برنج بیش از حد و…. موجب چاقی در افراد می شود؛ علاوه بر این مشکلات روحی مثل استرس، اضطراب، پر خوری های عصبی و …. نیز می تواند یکی از علت های چاقی در افراد باشد. تحقیقات نشان داده است که بیش از ۲ میلیارد نفر در جهان به مشکل چاقی و اضافه وزن مبتلا هستند.

زمانبندی خوردن شام

زمان بندی مناسب خوردن شام

زمانبندی در خوردن شام بسیار مهم و حائز اهمیت است. اینکه شما شام تان را در ساعت ۶ یا ۷ بعد از ظهر بخورید و یا ساعت ۱۱ یا ۱۲ شب تاثیرات متفاوتی را بر روی بدن شما می گذارد و موجب چاقی و اضافه وزن تان می شود.

معمولا خوردن شام قبل از خواب موجب کاهش متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن می شود. کاهش سوخت و ساز بدن باعث افزایش وزن تان خواهد شد. زمان بندی خوردن شام در افراد به ۲ دسته تقسیم می شود که عبارت است از:

۱.           گروهی که شام را ساعت ۱۰ شب میخورند

۲.           گروهی که شام را ساعت ۶ بعد از ظهر می خورند

هر دو گروه ها نیز ساعت ۱۱ شب می خوابند. توجه داشته باشید که دسته اول که وعده غذایی شام را ساعت ۱۰ شب میل می‌کنند، ۱۸ درصد قند خون بیشتری دارند و ۱۰ درصد متابولیسم کمتری را دارا هستند.

دانشمندان طی ازمایشاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که خوردن غذا بعد از ساعت ۶ بعدظهر ابتلا به دیابت و چاقی را افزایش می دهد. در نتیجه توجه داشته باشید که زمان بندی شام را به گونه ای تنظیم کنید که قبل از این ساعت باشد.

شام خوردن و لاغری

نتیجه گیری

هیچگاه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام را حذف نکنید بلکه با تغییر عادت های غذایی تان به لاغر شدن و کاهش وزن تان کمک کنید. چنانچه نمی توانید در این ساعت از روز شام بخورید می توانید میان وعده های سالمی را برای خودتان در نظر بگیرید تا گرسنگی به سراغ تان نیاید.

برخی از افراد تصور می کنند که با حذف کامل کربوهیدرات ها و چربی ها می توانند وزن شان را تا حد زیادی کم کنند، برخی از رژیم های غذایی نیز بدین صورت عمل می کند؛ اما باید توجه داشته باشید که این نوع رژیم ها تنها مدت به مدت محدودی هستند و پس از آن شما باید وعده های غذایی تان را به گونه ای برنامه ریزی کنید که تمامی مواد غذایی را شامل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mahdavinasab_official

ما را در اینستاگرام دنبال کنید