مشاوره رشد فردی

مشاوره رشد فردی

مشاوره رشد فردی

گیاهان، حیوانات، کودکان و… برای رشد نیاز به آب و غذا دارند. این درحالی است که انسان ها نیز برای بهبود زندگی شان نیازمند رشد فردی هستند. توجه داشته باشید که اگر انسان ها رشد فردی نداشته باشند، از بین خواهند رفت. همانند گیاهی که اگر آب نخورد میمیرد. موارد زیادی می تواند بر روی رشد فردی انسان تاثیر گرارد، مانند روابط با دیگران، موفقیت در زندگی و… . افرادی که وقت خود را بیهوده هدر می دهند قادر به رشد فردی و پیشرفت در زندگی نخواهند بود.

اگر تصور شما از زندگی این است که موانع زیادی بر سر راه تان وجود دارد و نمی توانید این موانع را از سر راه تان بر دارید، بهتر است از فردی کمک بگیرید که در این زمینه علم و تجربه بالایی دارد. رسیدن به رشد فردی، تنها در زندگی تان تاثیر نمی گذارد بلکه در تمامی جوانب زندگی تاثیراتش را خواهید دید. افراد زیادی در جهان هستند که بر روی رشد فردی شان تمرکز کرده اند و با تمرین ها و تکنیک هایی که آموخته اند، هم در زندگی شان به موفقیت های زیادی رسیده اند هم موفق به رشد توسعه فردی شان شده اند.

وبینار لاغری با ذهن

مشاوره رشد فردی شامل موارد زیادی می شود مثل خودشناسی، عادات، وسواس فکری، خشونت، مشکلات عصبی، رفع استرس و اضطراب، اختلالات روانی و… که با تمرین و تکرار تکنیک هایی که مشاور در اختیارتان می گذارد می توانید به رشد فردی دست یابید. خانم نازنین زهرا مهدوی نسب، یکی از بهترین مشاوران رشد فردی است که می تواند شما را تا پایان مسیر همراهی کند. شما عزیزان می توانید جهت تعیین وقت با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

خود شناسی چیست؟

خودشناسی مزایای بسیار زیادی دارد. اینکه شخصیت و ساختار شخصیتی خودمان را بشناسیم، می تواند در تصمیم گیری ها و انتخاب های زندگی کمک بسزایی به ما کند. افرادی که برای شناخت خودشان زمان می گذارند نسبت به سایر افراد بهتر می توانند تصمیم گیری کنند و کیفیت تصمیم ها و انتخاب هایشان بالا تر است. وقتی خود مان را بشناسیم، به راحتی می توانیم در کافه ها و رستوران ها چیز هایی را که دوست داریم انتخاب کنیم و یا بهتر می توانیم در کارمان پیشرفت کنیم.

این خود شناسی می تواند به رشد فردی ما کمک بسزایی کند. علاوه بر این ما می توانیم با سلسله مراتب ارزش ها و باور هایمان بهتر آشنا شویم. تمامی این موارد موجب می شود که کمتر، انتخاب هایمان منجر به پشیمانی شود. هنگامی که بتوانیم خودمان را به درستی بشناسیم، می توانیم عادت های بد را در خودمان تغییر دهیم. تغییر عادات بد و جایگزین کردن آنها با عادت های خوب را می توان به کمک علم NLP اجرایی کرد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با خانم مهدوی نسب در این رابطه گفتگو نمایید.

توجه داشته باشید که هر چه خود را بیشتر بشناسید، شناخت دیگران هم برای تان راحت تر می شود. همچنین تفاوت های فردی را نیز بهتر درک می کند. خود شناسی به شما کمک می کند که مهارت های ارتباطی بهتری داشته باشید، در کار های تیمی بهتر عمل کنید و در مذاکرات سنجیده تر پیش بروید.

خودشناسی

ایجاد تغییر و تحول

هنگامی که افراد شخصیت و صفات خود را بهتر می شناسند و درک مناسبی از خودشان پیدا می کنند، می توانند تغییر و تحولات بسیاری را در خود ایجاد کنند. این تغییر و تحولات می تواند موجب رشد فردی افراد گردد و آنها را به خواسته ها و اهداف شان نزدیک تر گرداند. به همین علت ایجاد تغییر و تحول در شخصیت و رفتار فرد بسیار مهم و حائز اهمیت تلقی می شود. توجه داشته باشید که می توانید با گفتگو با افراد متخصص در این زمینه به راحتی شخصیت تان را جستجو کنید و به رشد فردی و اجتماعی تان کمک بسزایی نمایید.

کنترل و رفع خشونت

افزایش فشار های اجتماعی و دغدغه های فکری در نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان موجب می شود که به اختلالات روانی و مشکلات عصبی دچار شوند. به طور کلی، خشونت ها به دو دسته خشونت های جسمانی و خشونت های زبانی تقسیم می شوند. همه رفتار های خشونت آمیز یک هدف را دنبال می کنند. خشونت و پرخاشگری می تواند علت های گوناگونی داشته باشد مثل، عوامل شخصیتی فرد، خاطرات تلخ گذشته، ژنتیک، کمبود ها، سختگیری ها، تفاوت های نگرشی و … .

حال برای اینکه بتوانیم این پرخاشگری ها را در کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان درمان کنیم باید از تکنیک ها و تمرین های مخصوص و منحصر به فردی برای هر کدام استفاده نماییم. این تکنیک ها و تمرین ها را تنها افرادی می توانند در اختیار شما قرار دهند که علم این کار را دارا باشند. خانم نازنین زهرا مهدوی یکی از بهترین مشاوران در این زمینه می باشد که می تواند در درمان پرخاشگری ها و رفتار های عصبی برای درمان آن کمک نمایند. پرخاشگری پیامد های بسیار زیادی دارد مثل سر درد، ضعف اعصاب، مختل کردن عملکرد بدن، فشار ماهیچه ای، بالا رفتن فشار خون، بالا رفتن ضربان قلب، خطر ابتلا به افسردگی، حمله های قلبی، سکته مغزی، اختلال در هضم غذا، اسهال، زخم معده و … . در نتیجه بهتر است قبل از وخیم شدن اوضاع هرچه زود تر اقدام به درمان این بیماری نمایید.

پرخاشگری را می توان با استفاده از هیپنوتیزم نیز درمان کرد. این روش تکنیک های خاصی دارد و تنها یک روانشناس می تواند آنها را به اجرا در بیاورد. درمان رفتار های خشونت آمیز و پرخاشگری ها می تواند به رشد فردی شما عزیزان کمک بسزایی نماید. همچنین می تواند زندگی تان را نیز دستخوش تحول نماید.

درمان استرس و اضطراب

یکی دیگر از اختلالاتی که اکثر دانش آموزان و دانشجویان با آن سر و کار دارند، استرس و اضطراب شدید است. این اختلال یک وضعیت روانی است که می تواند در هر موقعیت برای افراد به وجود آید. استرس و اضطراب عوامل متعددی دارد مانند، نفوذ افکار منفی به ذهن، قرارگیری در موقعیت های استرس زا و… . علائم استرس و اضطراب عبارت است از:

 1. خستگی
 2. بی قراری
 3. عدم تمرکز
 4. نگرانی بیش از حد
 5. احساس وقوع اتفاق
 6. گریه های غیر منتظره
 7. احساس نا امیدی همیشگی

افرادی که در هر موقعیتی دچار استرس و اضطراب می شوند، باید بلافاصله و قبل از تشدید بیماری به درمان آن بپردازند. مشاوره های فردی می تواند به درمان هرچه سریع تر این دسته از اختلالات روانی کمک کند.

درمان افسردگی

بیماری افسردگی

یکی از رایج ترین اختلالات روانی که تنها به غم از دست دادن افراد، بحران های زندگی و احساس نا امیدی محدود نمی شود، افسردگی است. این بیماری به حدی خطرناک است که اگر به موقع تشخیص و درمان نشود، ممکن است پیشامد های زیان باری را به بار آورد مانند خود کشی. علائم شایع افسردگی عبارت است از:

 1. تغییرات اشتها
 2. تغییرات خواب
 3. کمبود انرژی
 4. بی علاقگی
 5. احساس نا امیدی
 6. کمبود عزت نفس و اعتماد به نفس
 7. درد های جسمانی
 8. تغییرات حرکتی
 9. کمبود انرژی
 10. عدم تمرکز

عوامل زیادی می توانند موجب ابتلا افراد به افسردگی شوند مانند شرایط زندگی، ژنتیک، ساختار مغز،مواد مخدر و… . افراد باید توجه کنند که اگر علائم ذکر شده را در نزدیکان خود مشاهده کردند، بلافاصله با گرفتن وقت مشاوره به درمان آنها بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mahdavinasab_official

ما را در اینستاگرام دنبال کنید