مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

خانواده یکی از مهم ترین سیستم های جامعه است که با ازدواج دو فرد به وجود می آید و داستان زندگی از اینجا آغاز می شود. همه ما تصور می کنیم که زندگی کردن با فردی که دوستش داریم بسیار آسان است؛ اما باید بگوییم خیر به این آسانی ها هم که فکر می کنید نیست. عشق، دوست داشتن، مهربانی و… تنها یک طرف ترازو زندگی است و طرف دیگر آن مراقبت، حفاظت، تداوم و… می باشد. علاوه بر این، مواردی هستند که می توانند تعادل این ترازو را بر هم بزنند و مشکلات زیادی را در روابط زوجین به وجود آورند.

وبینار لاغری با ذهن

خانواده سالم از آنجایی حائز اهمیت است که اعضا با یک دیگر مشورت می کنند و در مورد مسائل و مشکلات پیش آمده تصمیم می گیرند. مشکلاتی که می تواند در زندگی هر زوجی به علت های مختلفی به وجود آید. زوجین قبل از ازدواج باید آگاهی شان را از شخصیت طرف مقابل، انتخاب همسر مناسب و… بالا ببرند. علاوه بر این باید در رابطه با ارتباط موثر با همسر و فرزندان از مشاور خانواده کمک بگیرند. شاید صحبت درباره بارداری، شرایط پس از بارداری، ارتباط با همسر، همسرداری، انتخاب همسر و… ساده باشد؛ اما هنگامی که در این شرایط قرار می گیرید نمی توانید به تنهایی از پس آن بر بیاید.

مشاوره و صحبت با فردی که تجربه و مهارت کافی را در بهبود روابط بین زوجین دارد، می تواند کمک بسزایی به شما کند. مشاوره خانواده به بررسی مشکلات شما در محیط خانواده می پردازد و روابط بین افراد را بهبود می بخشد. خانم نازنین زهرا مهدوی نسب، یکی از مجرب ترین مشاوران خانواده هستند که به شما زوج عزیز در بهبود روابط تان کمک بسزایی می کنند. جهت ارتباط و تعیین وقت مشاوره به صورت حضوری می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

مشاوره قبل و بعد از ازدواج
مشاوره قبل و بعد از ازدواج

چه زمانی از مشاور خانواده استفاده کنیم؟

در برخی از شرایط، مشکلات به قدری با خانواده و اعضای آن پیوند می خورد که خانواده نیازمند کمک مشاوره خانواده است. یک خانواده ممکن است با مشکلاتی از قبیل مرگ یکی از نزدیکان، مشکلات اخلاقی فرزندان، پرخاشگری همسر، مشکلات جنسی و… روبرو شود. همه این عوامل می تواند یکی از علت های طلاق باشد که اگر در زمان مناسب به رفع آنها بپردازید هیچگاه کار به آنجا نمی کشد. اختلاف بین زوجین و یا ارتباط زوجین با فرزندان، مشکلاتی است که با مشاوره های مرتب قابل درمان است. شما با شرکت در کلاس های مشاوره با مهارت هایی آشنا می شوید که روابط تان را بسیار شیرین می کند و دیگر نیازی به پرخاشگری و اعصاب خوردی ندارید.

مشاوره ازدواج و انتخاب همسر

برای افرادی که قصد دارند زندگی مشترک خود را آغاز کنند، مشاوره قبل از ازدواج یکی از ضروری ترین چیز هایی است که باید آن را در برنامه خود قرار دهند. مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده به فرد کمک می کند که با معیار های انتخاب همسر، همسر داری، روش های ازدواج موفق، مهارت های ارتباطی با همسر، میزان یکسان بودن با یکدیگر و… آشنا شود و انتخاب درستی کند. همان طور که می دانید، برقراری ارتباط با جنس مخالف علاوه بر لذت هایی که داراست، می تواند منشا غم و ناراحتی نیز باشد. به همین علت، بهتر است با مشورت و آگاهی کافی در این مسیر قدم بر دارید.

عشق در رابطه بین دو نفر بسیار زیباست و انتظار هایی را در افراد به وجود می آورد که اگر این انتظارات رفع نشود، ممکن است عصبانیت و پرخاشگری بین این رابطه جدایی بی اندازد. علاوه بر این ممکن است تمام امید های افراد را به مرور زمان نا امید کند. به همین علت مشاوره ازدواج برای زوجین و افرادی که قصد انتخاب همسر را دارند بسیار مهم و حائز اهمیت است. مشاوره برای دوران قبل و بعد از ازدواج می تواند مسیر های جدیدی را در زندگی زوجین به وجود آورد.

اهمیت شخصیت شناسی قبل از ازدواج

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند موجب یک ازدواج موفق و یک ازدواج نا موفق شود، شخصیت طرف مقابل است. همه ما درون مان شخصیتی داریم که شاید در مواجه با فردی که به تازگی با آن آشنا شده ایم، آن را بروز ندهیم. در این مواقع زوجین احساس می کنند که تفاهم های زیادی با هم دارند؛ اما پس از ازدواج و زندگی در زیر یک سقف متوجه می شوند که همچنان هم با یک دیگر تفاهم ندارند. اینکه فردی بگوید “من در زندگی ام با همسرم هیچ مشکلی ندارم” کمی اغراق آمیز است؛ چرا که هیچ یک از انسان ها شبیه به هم نیستند و در برخی از مسائل با هم به اختلاف نظر می خورند.

مهم اینجاست که افراد چگونه و با چه روشی در اختلاف نظر ها با هم به توافق برسند و مشکلات را به راحتی حل نمایند. نوع برخورد زوج ها با یک دیگر قبل از ازدواج می تواند بازتابی از روابط آنها در زندگی مشترک باشد. توجه داشته باشید که رضایت قلبی از ازدواج و ایجاد ارتباط گرم و صمیمانه می تواند در زندگی مشترک موجب رشد و شکوفایی عشقی شود. افراد برای شخصیت شناسی قبل از ازدواج و مشاوره خانواده می توانند با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایند و با خانم مهدوی نسب طی مشاوره حضوری و یا آنلاین در ارتباط باشند.

توجه داشته باشید که شناخت قبل از ازدواج یکی از مهم ترین مسائلی است که زوجین باید به آن اهمیت بدهند. برخی از افراد ممکن است قبل از ازدواج ظاهر خود را حفظ کنند و باطن شان را نشان ندهند. اینجاست که مهارت ها و تکنیک های شخصیت شناسی قبل از ازدواج به شما کمک می کند که بهتر طرف مقابل تان را بشناسید. همچنین موجب می شود با شناخت طرف مقابل، شما به رشد و شکوفایی عشق و محبت در زندگی برسید و نه تنها از ازدواج پشیمان نشوید بلکه اگر به عقب باز میگشتید همین مسیر را انتخاب می کردید.

خانواده درمانی

یکی از مهارت ها و تکنیک هایی که آگاهی از آن آرامش را به زندگی تان باز می گرداند، خانواده درمانی است. این مهارت در سلامت و عملکرد اعضای خانواده نقش بسیار موثری دارد. شما در مشکلات رفتاری و روانی می توانید با استفاده از مشاوره های خانواده درمانی به راحتی و بدون مشاجره مسائل را حل و به پایان برسانید. امروزه، بسیاری از زوجین از مشکلات جنسی و با زمینه روانشناختی رو برو هستند. مشکلات جدیدی که به تازگی به خانواده ها اضافه شده است و باید با مشورت آن را به تدریج درمان کرد.

مشاوره کودک
مشاوره کودک

ارتباط موثر والدین با کودکان

یکی دیگر از مشکلاتی که امروزه اکثر خانواده ها با آن روبرو هستند، ارتباط پدر و مادر با فرزند شان است. نوع رفتار پدر و مادر تاثیر مستقیمی بر روی تشکیل شخصیت کودکان می گذارد. مشکلاتی که امروزه اکثر کودکان با آن مواجه هستند، کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس است. این دو ویژگی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که می تواند فرد را به موفقیت برساند و اگر در کودکان سرکوب شود، آنها با کبود آن مواجه می شوند و آینده خوبی را نخواهند داشت. به همین علت، ارتباط با کودکان مخصوصا خردسالان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

کودکان با مشاهده پدر و مادر سعی می کنند که از رفتار های آنان الگو بگیرند. آنها در این سن یاد می گیرند که چگونه با دیگران کنار بیایند و مسائل را با آرامش حل نمایند. در نظر کودکان، والدین بهترین افراد در زندگی شان هستند که می خواهند همانند آنها شوند و همانند آنها رفتار کنند. پس حرف هایی که جلوی کودک با همسرتان می زنید و رفتار هایی که از خودتان نشان می دهید، تاثیر مستقیمی بر روی او دارد. از نظر روانشناسی، خانه یکی از امن ترین هدیه هایی است که والدین به کودک شان اعطا می کنند. این در صورتی است که والدین با کودک شان وقت بگذرانند و با هم رابطه زناشویی مستحکمی را دارا باشند.

زوجین باید توجه داشته باشند که به فرزندشان کمک کنند و به او احترام و حریم خصوصی را یاد بدهند. والدین باید به کودک بیاموزند که پدر و مادر باید فرصتی را برای با هم بودن دارا باشند. به طور کلی، تربیت درست کودکان و درمان مشکلات آنها می تواند اثرات مثبتی را بر روی کودکان و خانواده بگذارد. علاوه بر این، آموزش تکنیک های برخورد با کودک و ارتباط موثر با وی می تواند تاثیرات مثبت خوبی را بر روی آینده آنها گذارد. پس تربیت کودکان و ارتباط موثر با آنها را دسته کم نگیرید. همچنین اگر نگران آینده کودک خود هستید باید برای او وقت بگذارید و مشکلات رفتاری او را درمان نمایید. از یک جایی به بعد خیال تان از کودک خود آسوده می شود. شما می توانید با مشاوره خانواده و مشورت با خانم مهدوی نسب به راحتی بسیاری از مشکلات رفتاری کودک را حل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mahdavinasab_official

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.