مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

زمانی می رسد که کودکان و نوجوانان نیز به سن حساسی می رسند که باید برای سرنوشت شان تصمیمات مهمی بگیرند. والدین در راهنمایی فرزندان خود نقش بسزایی دارند؛ اما تنها وجود والدین برای راهنمایی کودک کافی نمی باشد. شناخت استعداد ها و توانایی های کودکان از زمانی که شروع به یادگیری می کنند، وظیفه سختی را بر دوش پدر و مادر ها می گذارد. آنها کودکان خود را برای استعداد یابی به مراکز مختلفی برده تا بتوانند مسیر درستی را برای کودکشان انتخاب نمایند.

وبینار لاغری با ذهن

مشاوره های تحصیلی، تقویت حافظه، افزایش تمرکز، برنامه ریزی درست درسی و در نهایت انتخاب شغلی مناسب می تواند به نوجوانان و جوانان کمک بسزایی را در تعیین سرنوشت شان کند. به همین منظور ما این مطلب را برای شما تهیه کرده ایم تا شما بتوانید با مطالعه آن به درستی سرنوشت فرزندان خود را تعیین کنید. یک پدر و مادر، از فرزند شان جز پیشرفت و داشتن آینده ای درخشان، آرزویی ندارند. چه بسا با افزایش آگاهی شما والدین عزیز می توان این آرزو را به راحتی به حقیقت پیوند داد.برنامه ریزی درسی

خانم مهدوی نسب با سابقه ای چندین ساله در زمینه مشاوره خانواده، مشاوره فردی، مشاوره تحصیلی و… فردی با تجربه با علمی بالا می باشد که به شما عزیزان در راستای تحقق هدف تان کمک می کند. اگر قصد دارید برای فرزندتان آینده ای فوق العاده را رقم زنید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و وقت مشاوره تخصصی را از خانم مهدوی نسب بگیرید. مشاوره های تحصیلی به فرزندتان کمک می کند که با انجام تمرین های تخصصی تمرکزش را افزایش دهد و برنامه درستی را برای تحصیل و انتخاب شغل دارا باشد.

علاوه بر این، مشاوره های خانم مهدوی نسب با تمرین های تخصصی تقویت حافظه، شناخت استعداد ها و توانایی ها، تصمیم گیری درست و… بسیار کاربردی است؛ حتی خانواده ها نیز می توانند از آنها استفاده نمایند.

تقویت حافظه

مشاوره های تحصیلی یکی از مهم ترین مسائل در زندگی هر فردی است. اگر والدین فرد مناسبی را برای مشاوره با فرزندشان انتخاب نکنند، ممکن است پیشامد های خوبی را برای آنها نداشته باشد. یکی از مهم ترین مسائلی که در تحصیل بسیار حائز اهمیت است، داشتن حافظه قوی می باشد. برای داشتن یک حافظه قوی، باید با استفاده از تکنیک ها و تمرین هایی هر چند وقت یک بار به تقویت حافظه مان بپردازیم.

راه های تقویت حافظه بسیار متنوع است و موجب خستگی افراد و کودکان نیز نمی شود. خانم مهدوی جهت تقویت حافظه کودکان، نوجوانان و جوانان از به روز ترین تکنیک ها و تمرین ها استفاده می کند. تکنیک های تقویت حافظه مثل نفس عمیق کشیدن، ایجاد طوفان ذهنی، خوردن غذا های مقوی، خواب کافی، ورزش و… می تواند کمک بسزایی را به تقویت حافظه نماید.

تقویت حافظه

 افزایش تمرکز

یکی دیگر از مواردی که می تواند موجب موفقیت و رشد کودکان شود، افزایش تمرکز است. تمرکز کردن بر روی درس و کاری که انجام می شود، بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ چرا که اگر کودکان نتوانند بر روی هدفی که دارند، تمرکز کنند، نمی توانند در آینده نیز رشد و پیشرفتی داشته باشند. تصور کنید کودک تان هنگام خواندن درس، حواسش پرت شده و سراغ بازی کردن با گوشی برود. در این لحظه شما می توانید با استفاده از تکنیک های خاصی تمرکز از دست رفته کودک را بازگردانید تا هنگام درس خواندن حواسش به چیز های دیگر پرت نشود.

افزایش تمرکز به کودکان و نوجوانان کمک می کند که بتوانند کارهای شان را با دقت بیشتری انجام دهند؛ در نتیجه بهتر از کار شان نتیجه گرفته و موفقیت های زیادی را می توانند به دست بیاورند. مشاوره تحصیلی برای افزایش تمرکز بر روی اهداف می تواند منجر به دستیابی بهتر و سریع تر اهداف شود؛ چرا که افراد تکنیک هایی را می آموزند که به آنها کمک می کند تا زود تر اهداف شان را به نتیجه برسانند.

شناخت استعدادها و توانایی ها و علایق

یکی دیگر از مسائلی که برای خانواده ها بسیار مهم می باشد، شناخت استعداد ها و علایق کودکان است. این موضوع امروزه، به یکی از دغدغه های والدین تبدیل شده است. برای اینکه بتوانید استعداد های کودک خود را بشناسید باید چندین تست از آنها بگیرید. این کار با چند جلسه مشاوره حضوری قابل تشخیص است. والدین باید شناخت کاملی از کودک شان داشته باشد. به عنوان مثال فرزند من از انجام چه کاری بیشتر لذت می برد؟ آیا کار های ساده و پیش پا افتاده را به راحتی انجام می دهد؟ بیشتر به انجام چه کار هایی علاقه مند است؟ و… .

والدین با آگاهی از این مسائل می توانند با مشاوره های تلفنی به راحتی استعداد ها و توانایی های فرزند شان را کشف کنند. لازم به ذکر است که بگوییم، شناخت شخصیت فرزندان از اهمیت بالایی برخوردار است. خانم مهدوی نسب با مدرک رسمی که دارا هستند، می توانند تکنیک های شخصیت شناسی و آناگرام را به صورت کامل بر روی کودک تان پیاده کرده و شخصیت او را ارزیابی کنند. این کار موجب می شود که شما بهتر کودک تان را بشناسید.

یکی دیگر از روش هایی که می تواند به تشخیص استعداد ها و توانایی های کودکان کمک کند، سوال از افرادی است که وقت بیشتری را با فرزند تان می گذرانند. مثلا معلم ان مدرسه و یا اساتید دانشگاه. با مشاوره تحصیلی می توانید به راحتی استعداد های کودک تان را کشف کنید و مسیر درستی را برای زندگی آنان انتخاب نمایید.

برنامه ریزی درسی

یکی دیگر از مسائلی که مستقیما بر روی سرنوشت کودکان تاثیر می گذارد، تحصیل است. تحصیل نیازمند برنامه ریزی درسی می باشد. افراد موفقی که امروزه آنها را می شناسید، گذشته ای سخت دارند. سختی گذشته این دسته از افراد، به تلاش و کوشش آنها باز می گردد. ساعت ها درس خواندن با برنامه ریزی توانسته آنها را به موفقیت حال حاضر شان برساند. امروزه برای اکثر نوجوانان و جوانان، پیروی از یک برنامه معین کمی سخت می باشد. به همین علت توجیه آنها مسئله بسیار مهمی است. ایجاد انگیزه و امید در این محدوده سنی می تواند مستقیما بر روی آینده آنها تاثیر بگذارد.

هنگامی که نوجوانان و جوانان انگیزه زیادی برای رسیدن به خواسته شان داشته باشند، قطعا کاری را که باید انجام دهند، با انگیزه بیشتری انجام می دهند. همه این موارد می تواند به نوجوانان و کودکان کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه با پیروی از یک برنامه می توانند اهداف شان را به تحقق برسانند. کنکور یکی از بزرگ ترین چالش های هر فردی است و اگر افراد برنامه درسی درستی نداشته باشند، نمی توانند در این چالش بزرگ موفق بیرون آیند. برای مشاوره تحصیلی رایگان می توانید با تماس با شماره های موجود در سایت بگیرید و با خانم مهدوی نسب هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین گفتگو نمایید.

شغل مناسب

انتخاب شغل

یکی دیگر از مواردی که برای والدین بسیار مهم است، انتخاب مناسب شغل است. افراد پس از پایان تحصیلات شان به دنبال شغلی می گردند که با مدرک تحصیلی شان ارتباط داشته باشد. در انتخاب شغل افراد باید با مشاوره های تخصصی بتوانند تصمیم درستی را بگیرند. لازم به ذکر است که بگوییم، انتخاب درست شغل اگر به درستی انجام نگیرد، ممکن است آینده یک فرد را آنقدر درخشان نکند. به همین علت بهتر است که قبل از انتخاب شغل، مشاوره ای را با افرادی که علم این کار را دارا هستند داشته باشید. در بیشتر مواقع افراد با کشف استعداد های شان می توانند شغلی را انتخاب کنند که از انجام آن لذت می برند.

هنگامی که افراد از انجام کاری که می کنند لذت ببرند، می توانند در آن پیشرفت کنند و به شکوفایی برسند. کشف استعداد ها و نشان دادن مسیر درست به فرزندان می تواند در آینده آنها تاثیر بسزایی گذارد. در نتیجه بهتر است همین حالا برای آینده فرزندان مان تصمیم بگیریم و چند جلسه مشاوره تحصیلی، مشاوره فردی و … به پیشرفت آنها کمک نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mahdavinasab_official

ما را در اینستاگرام دنبال کنید