من اجازه می دهم دیگران ذهن و رفتار من را کنترل کنند

من اجازه می دهم دیگران ذهن و رفتار من را کنترل کنند

کنترل ذهن

من اجازه می دهم دیگران ذهن و رفتار من را کنترل کنند.

چند روز بود که برادرم دایم می گفت سرم درد می کند ،بعد از چند روز که گذشت احساس کردم منم سر درد دارم ،تعجب کردم ! گفتم مگه سر درد ارثی؟

شروع کردم به غر زدن به برادرم و گفتم اینقدر گفتی سرم درد می کند که منم سر درد گرفتم ! در واقع خاصیت ذهن و ضمیر نا خودآگاه این است که هر خوراکی بهش بدهیم همان را در آخر به ما تحویل می دهد.

وقتی ما خودمان را در معرض ورودیهای منفی ، خواسته یا ناخواسته قرار می دهیم یعنی بادی به هر جهت هستیم،اگر دیگران ،رسانه ها ، اخبار منفی ، فضای مجازی همه ،در مورد منفی ها صحبت می کنند .

وظیفه ی هر فردی این هست که از روح و فکر و جسم خود مراقبت کند . ما نباید اجازه دهیم که گفتار منفی دیگران در ذهن ما اثر بگذارد چون اگر تکرار و تکرار شود تبدیل به رفتار ما می شود .

خیلی از افراد هستند همیشه به دنبال مریضیها ،مرگها ، طلاقها ،ور شکستگیها و …هستند و دنبال می کنند ، چه طوری؟

وقتی دایم در موردشان صحبت می کنند حتی برای سرگرمی یا وقت گذراندن ،یا دنبال فیلمهای منفی در اخبارها و یا فضای مجازی هستند ،یعنی تمرکز آنها روی منفی هاست و آنها را جذب می کنند .

کنترل ذهن

در واقع فرمول کارکرد مغز ما به این صورت کار می کند : مثل یک مثلث

اول کلام ما و شنیده هایی که می شنویم ،بعد تصویرها و دیده هایی که ساخته می شود یا می بینیم که در مرحله ی آخر تبدیبل به احساس می شود .

اگر حال زندگیمان خوب است بدانیم خوراک خوب به ذهنمان می دهیم و تمکزمان بروی خوبیها و حرفهای خوب و تصاویر مثبت و زیباست ، اگر حال زندگیمان خوب نیست بدانیم که خوراک خوب به ذهن و مغزمان نمی دهیم که نتیجه ی خوب نمی دهد .

من نازنین زهرا مهدوی (متخصص بریف تراپی) رفتار شناس و هیپنوتراپ کنار شما عزیزان هستم که به شما کمک کنم اگر تصاویر تلخ و ناخوشایندی در مغزتان هست یا همیشه گفتگوی منفی دارید آنها را برای همیشه از بین ببریم که چند صباح مسیر زندگی را زیباتر، همراه با آرامش درونی طی کنیم .

آرزوی سلامتی ،شادی و ثروتمندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mahdavinasab_official

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.